Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Budowa Nowolazurowej zatrzyma pociągi. Trudniej z Ursusa i Włoch

Warszawa

tvnwarszawa.plPociąg Kolei Mazowieckich

Od soboty będzie zamknięta kolejowa linia sochaczewska. Utrudnienia związane są z budową ulicy Nowolazurowej. Bilety na pociągi zachowają ważność w komunikacji miejskiej. Pasażerowie mogą też otrzymać bezpłatne wejściówki do metra.

Tory zostaną zamknięte na wysokości Ursusa Północnego. Pociągi do Łowicza, Sochaczewa i Błonia nie będą zatrzymywały się na przystankach: Gołąbki, Warszawa Ursus Północny i Warszawa Włochy.

Część pociągów pojedzie objazdem przez Odolany, Warszawę Gdańską i Zoo.

Utrudnienia potrwają do 24 sierpnia.

W zamian: autobus i SKM

Bilety Kolei Mazowieckich będą ważne w komunikacji miejskiej. Honorowane będą w autobusach 713 - na odcinku pomiędzy Sanktuarium w Ożarowie, a cmentarzem wolskim.

189, 129 i 716 jechać można od ciepłowni Wola do PKP Włochy.

Jedynie na linii 194 bilety KM obowiązywać będą na całej trasie.

Bilety KM obowiązywać będą również w pociągach SKM na linii S1 pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia, a Warszawa Włochy.

Do metra z wejściówką

Podróżni, którzy jadą do centrum, a ich pociąg zatrzymuje się na stacji Warszawa Gdańska, będą mogli pojechać potem do Śródmieścia metrem. Każdy, kto będzie chciał skorzystać z tej możliwości, powinien odebrać bezpłatne wejściówki. Można to zrobić w niektórych kasach KM, punktach obsługi pasażera ZTM lub u dyżurnego stacji metra.

Szczegóły zmian, dotyczące konkretnych połączeń, znaleźć można na stronie Kolei Mazowieckich.

wp/mz