Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Budowa Narodowego w 40 sekund

Warszawa

film TVN24

Do mistrzostw Euro 2012 pozostało 200 dni. Na inwestycje już mało czasu. Opóźniona budowa Stadion Narodowego jest jednak na finiszu. Zobacz 40-sekundowy filmik, na którym widać prace wykonane od początku aż do końca października.

Otwarcie areny mistrzostw Euro 2012 zaplanowane jest na 17 grudnia. Na stadionie gotowe są już garaże, szatnie dla zawodników i loże vipowskie, czyli duża część zaplecza sportowego i medialnego. Na ukończeniu są jeszcze roboty w mniejszych pomieszczeniach i trochę w otoczeniu stadionu.

Jak stadion wpisywał się w krajobraz Warszawy, zobacz na filmie TVN24.

Tygodnie opóźnienia

Budowa stadionu rozpoczęłą się 7 października 2009 roku. Pierwotnie Narodowy miał być oddany do użytku pod koniec czerwca 2011 roku, ale w maju okazało się, że ma poważną wadę schodów prowadzących na górne trybuny. Wtedy główny wykonawca - konsorcjum Alpine-Hydrobudowa-PBG - zobowiązał się do naprawy usterek do końca listopada.

Więcej filmów z budowy - zobacz nagrania Narodowego Centrum Sportu:

Czytaj też o strefie kibica w centrum Warszawy

Rozdadzą 200 piłek na 200 dni do Euro

bf/mz