Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Budowa metra z bliska

Warszawa

fot
fot
fot
fot
fot
fot

Rozkopane ulice, ciężki sprzęt, przeniesiony pomnik - tak wyglądają okolice Dworca Wileńskiego w Warszawie. Prace na budowie drugiej linii metra uwiecznił na zdjęciach Reporter 24 Bogdan_Fotograf.

"Tempo na placu budowy metra na Pradze dość intensywne. Pomnik rozebrany. Przejście podziemne wyrwane z posad" - relacjonuje Reporter 24. "Nie sprawdziła się opowieść o tajemniczym ukrytym przejściu do dawnego metra. Z informacji budowlańców rozbierających podziemne przejście pod ul. Targową wynika, że połączenia ze 'starym' metrem nie ma. A może jest, tylko znowu zostało objęte tajemnicą?" - zastanawia się Bogdan_Fotograf.

Przenieśli Śpiących

W związku z budową drugiej linii metra, z warszawskiej Pragi zniknął tymczasowo Pomnik Braterstwa Broni, naztwany Pomnikiem Czterech Śpiących. Przygotowania do operacji przeniesienia monumentu trwały kilka dni. Figury ostatnich żołnierzy zostały usunięte 10 listopada.

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA KONTAKCIE24

kde/tka//bako

fot
fot. Kontakt24/Bogdan_Fotograf