Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Budowa metra na Woli: nawet pięciokrotne obniżki dla przedsiebiorców

Warszawa

tvnwarszawa.plCo ze sklepami przy Górczewskiej?

Nawet pięciokrotnie zostaną obniżone czynsze dla przedsiębiorców przy ulicy Górczewskiej w związku z budową metra. Jak podaje "Gazeta Stołeczna", okoliczni mieszkańcy chcieliby również zwężenia Górczewskiej. O planowanej obniżce czynszów pisaliśmy kilka dni temu. Teraz władze dzielnicy podają konkretniejsze informacje. Jak podaje gazeta, burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski (PO) ogłosił, że najemcy miejskich lokali ze sklepami i punktami usługowymi mogą się starać o obniżki. Według jego informacji przeciętnie płacą 50 zł za mkw., a teraz będzie to nawet 10 zł za m kw.

- Jeśli najemca wykaże spadek obrotów w porównaniu z dwoma miesiącami poprzedniego roku, to proporcjonalnie obniżymy mu czynsz. Można już składać wnioski – zachęca w na łamach dziennika.

Węższa Górczewska?

Z kolei mieszkańcy domów, które znajdują się na wysokości budowanej stacji Księcia Janusza chcą, by władze miasta przebudowały Górczewską. Wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska deklaruje, że chce zmian na Górczewskiej. Mówi, że wystąpiła o zalecenia architektoniczne, a na ich podstawie będzie decydować będzie proponować rozwiązania. Z rezerwą do pomysłu zwężenia Górczewskiej podchodzi burmistrz dzielnicy. Nie spodziewa się, by natężenie ruchu w tym miejscu spadło po otwarciu metra, ponieważ na Bemowie powstają nowe osiedla.

ran/mś

"Zasieki" na Górczewskiej
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl