Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Budowa metra na Woli: zamkną fragment Wolskiej

Warszawa

Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plBudowa metra na Płockiej

W poniedziałek rusza nowy punkt informacyjny w związku z budową przyszłej stacji Płocka. Tymczasem inżynier ruchu zatwierdził nową organizację ruchu dla ulicy Wolskiej. – Będzie wdrażana w przyszły piątek od 22.00 – mówi rzecznik wykonawcy metra.

- To nie jest duża zmiana. Dotyczy małego odcinka Wolskiej, od Płockiej do Skierniewickiej, wyłącznie w kierunku centrum – mówi tvnwarszawa.pl Bartosz Sawicki, rzecznik firmy budującej metro na Woli.

Dla mieszkańców oznacza to jednak koleje utrudnienia. - Jest to związane z zajęciem pasa jezdni, na którym będziemy wykonywać prace – wyjaśnia Sawicki.

Najłatwiej będzie się poruszać tramwajami. Te będą kursować bez zmian – w obu kierunkach.

Organizacja wejdzie w życie w piątek 3 lutego, od godziny 22.00. – Te utrudnienia potrwają półtora - dwa miesiące – mówi rzecznik. I przestrzega: - To jeszcze nie jest właściwa, "duża" organizacja, związana z zamknięciem Płockiej. Ta będzie wprowadzana za około dwa - trzy miesiące.

Punkt informacyjny

Natomiast już w poniedziałek uruchomiony zostanie nowy punkt informacyjny. Pawilon stanie między ulicą Ludwiki i Wolską. Będzie czynny w godzinach 11 - 19. "Na miejscu będzie można zapytać o sprawy związane z technologią budowy, organizacją ruchu, czy monitoringiem budynków i środowiska naturalnego" – zapowiada Metro Warszawskie.

Punkt ma charakter tymczasowy - do momentu otwarcia docelowego pawilonu na Płockiej, co nastąpi w lutym.

Pierwsze prace w rejonie Płockiej ruszyły na początku stycznia. Były to działania przygotowawcze polegające na usunięciu zieleni i zmianie instalacji.

Nieprzejezdna Górczewska

Budowa metra na Woli trwa od listopada. Trwa przebudowa instalacji podziemnych kolidujących z przyszłymi W okolic przyszłych stacji Młynów i Księcia Janusza przebudowywana jest instalacja podziemna, ruszyły też prace przy układaniu gazociągów, kanalizacji, elektryki i teletechniki.

Mieszkańcy nie mogą przejechać ulicą Górczewską. Ważna arteria zamieniła się w plac budowy. Jest zamknięta dla samochodów między Płocką i al. Prymasa Tysiąclecia oraz od skrzyżowania ulic Elekcyjnej i Deotymy do wjazdu do centrum handlowego Wola Park.

Zobacz jak wyglądała w listopadzie budowa na Górczewskiej z lotu ptaka:

Dronem nad budową metra
Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl

kw/r