Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Budowa metra na nadzwyczajnej sesji. PO zapowiada bojkot

Warszawa

UMSpecjalną sesję zwołano na wtorek

Na wtorek zwołana została nadzwyczajna sesja rady miasta. Radni Prawa i Sprawiedliwości domagają się informacji na temat budowy II linii metra. Mający w radzie większość klub Platformy Obywatelskiej zapowiedział bojkot sesji.

Radni PiS domagają się informacji od prezydent miasta na temat aktualnej sytuacji na budowie II linii metra. Szczególnie w kontekście ostatnich awarii przy budowie stacji Powiśle i Świętokrzyska. Chcą również dowiedzieć się, czy w związku z awariami nastąpią zmiany w harmonogramie budowy oraz finansowania inwestycji.

Sesja zaplanowana jest na najbliższy wtorek na godzinę 9:00. Jednak, żeby się odbyła potrzebne jest tzw. kworum. Platforma Obywatelska, która ma w radzie większość już zapowiedziała bojkot.

- Proponowaliśmy klubowi PiS, aby te dwa punkty włączyć do sesji zaplanowanej w czwartek. Odmówiono nam, dlatego my, jako klub radnych PO nie mamy zamiaru uczestniczyć w sesji - zapowiedział Jarosław Szostakowski, przewodniczący klubu radnych PO.

Awaria za awarią

W nocy z 13 na 14 sierpnia podczas prac na budowie stacji II linii metra Powiśle budowniczy natrafili na ciek wodny. Stacja została zalana, woda wymyła m.in. grunt pod tunelem Wisłostrady. Ruch w tunelu został zamknięty kierowcy korzystają z objazdów. Zdaniem ekspertów problem pojawił się w związku z tzw. kurzawką.

Z kolei na początku października uszkodzona została instalacja wodociągowa przy skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Świętokrzyskiej. Woda podmyła pobliskie budynki. Strażacy ewakuowali mieszkańców dwóch z nich. Budowniczy ustabilizowali już grunt pod budynkiem Marszałkowska 136. Tam pięć metrów poniżej fundamentów doszło do rozluźnienia gruntu. Wciąż nie wiadomo kiedy ludzie wrócą do swoich mieszkań.

bf/par