Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Budowa metra na Bródno. Punkty informacyjne

Warszawa

ZTMAutobus informacyjny

W niedzielę z Bródna "odjedzie" autobus informujący o utrudnieniach związanych z budową metra. Na ulice wyjdą wtedy informatorzy.

Autobus oznaczony tablicami "Punkt informacyjny" stoi w zatoce przy przystanku Kondratowicza 06. Wokół skrzyżowania są rozstawione tablice z informacją, gdzie i w jakich godzinach można przyjść do punktu.

W weekend autobus można odwiedzić w godzinach 10-16.

W środku znajdują się broszury i ulotki informacyjne oraz schematy zmian w układzie komunikacyjnym Bródna związanych z budową metra.

Punkt informacyjny
ZTM

Dyżury pracowników

W autobusie dyżurują też pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego, którzy udzielają odpowiedzi na pytania związane ze zmianą trasy autobusów oraz o buspasy, które są przygotowywane na ulicach: Matki Teresy z Kalkuty, św. Wincentego, Chodeckiej, Łojewskiej, Wyszogrodzkiej i Bartniczej.

Pomocą mieszkańcom będą służyć również informatorzy, którzy pojawią się na ulicach 2 marca i będą dyżurować przez kilka dni. Będzie ich można spotkać w okolicach przystanków: Św. Wincentego 01, Żuromińska 01, Szpital Bródnowski 02, Łabiszyńska 02, Kondratowicza 02, Suwalska 01, Łojewska 03, Targówek-Ratusz 02, Gilarska 01.

Stanowiska informatorów
ZTM

Metro na Bródno

Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, dwa tygodnie później niż planowano rozpoczną się utrudnienia na Kondratowicza związane z budową trzech stacji i tuneli II linii metra na Bródnie.

Ulica miała zostać zamknięta w weekend 15-17 lutego. Ze względu na warunki pogodowe i zmiany w projekcie wykonawca zmienił ten termin na pierwszy weekend marca.

Wyłączenie ruchu na ulicy Kondratowicza jest najważniejszą zmianą, z którą muszą liczyć się mieszkańcy Bródna w związku w budową północno-wschodniego odcinka II linii metra.

Podpisanie umowy na budowę metraTVN24
wideo 2/4

kz/gp