Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Budowa galerii na Białołęce. Zobacz prace z powietrza

Warszawa

Lech Marcinczak/tvnwarszawa.plTu powstanie galeria

Na Białołęce rozpoczęła się budowa Galerii Północnej. Pierwsze duże centrum handlowe w północno-wschodniej Warszawie ma być gotowe w 2017 roku. Plac budowy z lotu ptaka sfilmował nasz reporter.

Budowa galerii w rejonie między ulicami Światowida, Modlińską, Leliwitów a torami tramwajowymi na Białołęce już trwa.

– Robotnicy szybko zabrali się do pracy. Teren został ogrodzony, na plac zjeżdżają się ciężarówki, stawiane są też budynki zaplecza. Teren jest naprawdę duży – relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl, który nagrał plac budowy z lotu ptaka.

Dostali pozwolenie

Początek prac potwierdza też inwestor. - Na początku czerwca otrzymaliśmy pozwolenie na budowę. Wykonawca już przejął teren i prace oficjalnie ruszyły - mówi Magdalena Szulc, przedstawiciela firmy Global Trade Center. Ta firma stoi też za budową Galerii Mokotów.

Pierwotnie centrum handlowe miało być gotowa już w przyszłym roku, jednak tego terminu nie udało się dotrzymać. - Mieliśmy problemy formalne z wykupem gruntów pod inwestycję. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie by budować galerię - tłumaczy Szulc.

Największa w okolicy

Budynek Galerii zaprojektowały pracownie APA Wojciechowski oraz Tzur Architects, Galeria Północna udostępni najemcom ok. 64 tys. m kw. powierzchni, a klientom ok. 2 000 miejsc parkingowych. - To pierwszy taki obiekt w tej części Warszawy - chwali się Szulc.

Odwiedzający będą mieli do dyspozycji m.in.: publicznie dostępny dach z ogrodem, alejkami spacerowymi i placem zabaw. W galerii będzie można zrobić zakupy czy obejrzeć film w kinie.

Pierwsze zakupy w Galerii Północnej będzie można zrobić wiosną 2017 roku. Obiekt zbuduje firma Unibep z Bielska Podlaskiego. Galeria Północna ma kosztować około 350 mln złotych.

Tak będzie wyglądać galeria:

Tak będzie wyglądać galeria
mat. inwestora
Tak będzie wyglądać galeria
mat. inwestora