Buda przy Narodowym przestanie straszyć

Warszawa

Grupa m20Niebieska buda przy Narodowym

Kiedy w końcu usuną tą potworną budę sprzed Stadionu Narodowego? - pyta nasza internautka. - Jeszcze w tym tygodniu - odpowiada Daria Kulińska, rzeczniczka Narodowego Centrum Sportu.

"Do Euro 2012 czasu już nie dużo, a słyszę od rodziny, że na Poniatowskiego pod Stadionem Narodowym, tuż przy przystanku autobusowym (rondo Waszyngtona) w stronę centrum, wciąż stoi straszna niebieska blaszana buda, w której kiedyś był kantor" – napisała naszym profilu na Facebooku Martyna.

Zobaczą ją kibice?

Budę nazywa wprost – "potworną". Trudno się dziwić, bo blaszak swoim wyglądem po prostu razi w oczy. A jego położenie obok narodowej areny nie dodaje splendoru okolicy, którą podczas Euro 2012 odwiedzą tysiące kibiców i turystów.

Tym "wyjątkowym" okazem zainteresowała się również Grupa M20 (zrzeszająca miłośników Warszawy), która od dłuższego czasu walczy z mało estetycznymi budami na ulicach Warszawy. - Mamy dość szpecących miasto prowizorycznych bud - koszmarków. W ich miejsce muszą pojawić się wreszcie normalne sklepy. Te w parterach budynków czy w pawilonach handlowych - piszą organizatorzy akcji "Dość koszmarnych bud" w Warszawie.

Nadal stoi

I wygląda na to, że buda sprzed Stadionu Narodowego zniknie na stałe ze stołecznych ulic. - Kantor zostanie usunięty do dnia 8 maja 2012 roku - poinformowała członków Grupy M20 Paulina Obelinda z biura prasowego Narodowego Centrum Sportu.

W rozmowie z tvnwarszawa.pl Daria Kulińska, rzeczniczka NCS zapowiedziała, że buda zniknie do końca tygodnia.

W poniedziałek przed południem buda nadal stała
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

ran/par