Brutalnie pobił i zgwałcił młodą kobietę. Szuka go policja

Warszawa

ksp.waw.plDo napaści doszło 28 kwietnia, po godzinie 5 rano, w lesie w pobliżu ulicy Kopernika

Komenda Stołeczna Policji, za zgodą prokuratury, ujawniła w piątek zdjęcia mężczyzny podejrzanego o brutalne pobicie i zgwałcenie młodej kobiety. Do napaści doszło przed trzema miesiącami nieopodal stacji kolejowej w Otwocku.

- Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawcy tego przestępstwa, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Otwocku, pod numerem telefonu 22 779 40 91 lub z najbliższą jednostką policji - powiedziała Edyta Adamus z zespołu prasowego KSP.

Zdjęcia sprawcy opublikowane na stronie internetowej KSP pochodzą z kamer monitoringu. Mężczyzna jest w wieku 25-30 lat, ma około 180 cm wzrostu, jest krępej budowy ciała. Włosy ma bardzo krótkie, jasne. Twarz ma okrągłą z charakterystyczną blizną długości 1 centymetra na prawym policzku, poniżej kości jarzmowej - informuje policja.

Napaść nad ranem

Do napaści doszło 28 kwietnia, po godzinie 5 rano, w lesie w pobliżu ulicy Kopernika. Z ustaleń śledczych wynika, że godzinę wcześniej poszukiwany mężczyzna wraz ze swoją ofiarą wsiadł do pociągu SKM odjeżdżającego z Dworca Warszawa-Śródmieście do Otwocka. Kilka minut przed odjazdem pociągu z Warszawy zarówno mężczyzna jak i jego ofiara, widziani byli w sklepie przy Al. Ujazdowskich. Poszukiwanemu mężczyźnie grozi nawet 12 lat więzienia.

Mężczyzna ma 25 - 30 lat
ksp.waw.pl

PAP/lata