Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Brutalnie napadł na staruszki. Dostał 12 lat więzienia

Warszawa

Zatrzymany podejrzany | ksp
Zatrzymany podejrzany | ksp
Zatrzymany pojderzany | ksp
Zatrzymany podejrzany | ksp
Zatrzymany podejrzany | ksp
Zatrzymany pojderzany | ksp
Zatrzymany podejrzany | ksp
Zatrzymany podejrzany | ksp
Zatrzymany pojderzany | ksp

Wyrok 12 lat więzienia usłyszał we wtorek zatrzymany w marcu 25-letni Daniel D. - informuje PAP. Prokuratura oskarżyła go o 10 brutalnych napadów na starsze kobiety. Sprawca atakował ofiary, uderzając je kamieniem w głowę. Potem okradał. - Ogłoszony we wtorek wyrok zapadł na pierwszej rozprawie, w związku ze złożonym przez oskarżonego Daniela D. wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze - powiedział PAP rzecznik prasowy warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Dariusz Ślepokura. Dodał, że w śledztwie mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Uderzał kostką brukową

Do napadów dochodziło od 8 do 27 marca 2012 r. w Śródmieściu. Policjanci ustalili, że sprawca szedł za swoją ofiarą do miejsca jej zamieszkania atakował na klatce schodowej lub w windzie. Uderzał ofiary kamieniem bądź kostką brukową w tył głowy, a następnie zabierał torebki z pieniędzmi i dokumentami. Sprawca najczęściej wybierał schorowane kobiety w podeszłym wieku, poruszające się o kuli. Jego ofiarami padły mieszkanki Śródmieścia w wieku od 67 do 92 lat i dwie mieszkanki Ochoty. W zrabowanych torebkach były portfele z drobnymi sumami pieniędzy i inne przedmioty.

Próbował uciec przez okno

Policjanci ustalili, że podejrzewanym może być 25-letni Daniel D. Funkcjonariusze w końcu marca namierzyli go w mieszkaniu przy ul. Kobielskiej na Pradze Południe. W momencie wejścia funkcjonariuszy do mieszkania Daniel D. próbował uciec przez okno został obezwładniony. W czasie zatrzymania 25-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem w komendzie wykazało u niego 3,36 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został przewieziony do izby wytrzeźwień. W mieszkaniu policjanci znaleźli kilka telefonów komórkowych i karty SIM. Dwa aparaty pochodziły z rozbojów. Prokuratura przedstawiła Danielowi D. łącznie 10 zarzutów popełnienia napadów rabunkowych, w wyniku których pokrzywdzone doznały licznych obrażeń ciała. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście w pierwszej połowie sierpnia. D. był już notowany wcześniej m.in. za rozboje. W 2011 r. opuścił zakład karny.

PAP//su/b