Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Brutalne pobicie w oku kamery. Pięć osób zatrzymanych

Warszawa

kspPobili mężczyznę

Bili, dusili, kopali, oblewali piwem. Pięciu agresywnych mężczyzn zaatakowało przypadkowego przechodnia. Wszystko nagrała kamera miejskiego monitoringu. Teraz odpowiedzą za pobicie. Grożą im 3 lata więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po 11.00 w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki.

Jak opisuje policja, mężczyzna wracał z pracy do domu. Kiedy przechodził obok ławki w parku, został nagle zaczepiony słownie, a następnie zaatakowany przez grupę siedzących tam osób.

Bili, dusili, oblali piwem

Pięciu mężczyzn rzuciło się na przechodnia szarpiąc go, dusząc i uderzając pięściami po głowie. Kiedy pokrzywdzony upadł na chodnik, napastnicy kopali go po całym ciele. Na filmie umieszczonym na stronie stołecznej policji widać także, że agresywni mężczyźni oblali pokrzywdzonego piwem.

Całe zdarzenie zauważył operator miejskiego monitoringu. O sprawie powiadomił policję. W ten sposób udało się zatrzymać wszystkie podejrzewane osoby.

29-letni Mariusz T., 32-letni Marcin S., 34-letni Radosław T., 38-letni Robert Z. i 40-letni Zbigniew T. usłyszeli już zarzuty pobicia, działając wspólnie i w porozumieniu. Wszystkim zatrzymanym grozi teraz do 3 lat więzienia.

Na filmie widać, że zajściu przyglądała się kobieta. Jak mówi Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji, została ona przesłuchana w charakterze świadka i zwolniona.

su/mś/jb