Brutalne morderstwo, nie żyją dwie osoby. Zatrzymano syna ofiar

Podwójne morderstwo
Podwójne morderstwo
TVN24
TVN24Podwójne morderstwo

Brutalne zabójstwo w miejscowości Model na Mazowszu. Nie żyją dwie osoby. Policja zatrzymała 50-letniego syna zmarłych i 39-letnią kobietę. Jak relacjonuje reporterka TVN24, zabezpieczono na miejscu również siekierę.

- Zgłoszenie o znalezieniu zwłok starszego małżeństwa dotarło około godziny 10 z wojewódzkiego centrum powiadamiania – informuje sierż. sztab. Dorota Słomkowska z policji w Gostyninie.

Na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze, którzy przed budynkiem zastali 50-latka. To Ireneusz S., który jest podejrzewany o zabójstwo. Mieszkał razem z rodzicami.

Słomkowska podaje, że zachowywał się spokojnie. Ma być przesłuchany.

- Zabezpieczono też narzędzie zbrodni - siekierę, która znajdowała się w domu - relacjonuje z miejsca zdarzenia Katarzyna Pasikowska-Poczopko, reporterka TVN24.

Zmarli to 68-letnia kobieta i 76-letni mężczyzna.

Zatrzymana konkubina

- W toku dalszych czynności policjanci zatrzymali jeszcze 39-letnią kobietę - podaje Słomkowska.

To z kolei konkubina Ireneusza S. Została zatrzymana do wyjaśnienia.

Jak mówi reporterka TVN24, pojawiły się informacje, że mężczyzna trzymał narzędzie zbrodni w ręku i biegał z nim po wsi.

- Nie potwierdzamy na razie takich informacji. W chwili zatrzymania mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych przedmiotów – zaznacza Słomkowska.

Szukają świadków

I dodaje, że wcześniej nie wpływały do komendy zgłoszenia, że mężczyzna stanowi zagrożenie. Teraz policjanci pracują pod nadzorem prokuratora. - Zabezpieczają ślady i zbierają wszelkie informacje, które mogłyby wykazać, co się wydarzyło w chwili tego zdarzenia. A także starają się ustalać świadków – wyjaśnia Słomkowska.

Reporterka TVN24 rozmawiała z sąsiadami Ireneusza S. - Nazywają go sąsiadem. Miał chadzać po sąsiadach i prosić o pieniądze na alkohol. Mówią, że dochodziło do przemocy - relacjonuje.

ran/mś

Pozostałe wiadomości