Najnowsze

Bilety na koncert Bruce'a Liu wyprzedane w siedem minut. Będzie drugi występ pianisty

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP
Bruce Liu wygrywał 18. Międzynarodowy Konkurs Chopinowski
Bruce Liu wygrywał 18. Międzynarodowy Konkurs ChopinowskiTVN24
wideo 2/2
TVN24Bruce Liu wygrywał 18. Międzynarodowy Konkurs Chopinowski

Bilety na pierwszy koncert Bruce'a Liu wyprzedały się na pniu. Zniknęły w zaledwie siedem minut. Dlatego 2 marca odbędzie się jeszcze jeden występ artysty w warszawskiej Filharmonii Narodowej.

Z okazji 212. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina planowano pierwotnie tylko jeden występ Bruce'a Liu - laureata zeszłorocznego Konkursu Chopinowskiego. Jednak ze względu na ogromne zainteresowanie wydarzeniem wszystkie bilety zostały wyprzedane we wtorek - organizatorzy zadecydowali o uruchomieniu sprzedaży biletów na drugi koncert, który odbędzie się 2 marca w Filharmonii Narodowej. Bilety trafią do sprzedaży 1 lutego.

Podczas obu wieczorów Kanadyjczyk zagra ten sam repertuar: Nokturn cis-moll op. 27 nr 1, Rondo à la Mazur F-dur op. 5, Ballada F-dur op. 38, Ballada As-dur op. 47, Sonata b-moll op. 35, Andante spianato i Wielki Polonez Brillante Es-dur op. 22.

- Pierwszy, wyprzedany już, koncert odbędzie się 1 marca i będzie transmitowany przez Program II Polskiego Radia oraz na kanale YouTube Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina - przypomniał Aleksander Laskowski, rzecznik prasowy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Dodał również, że podczas obu koncertów będzie można kupić album płytowy Bruce’a Liu zawierający nagrania z Konkursu Chopinowskiego opublikowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Płyta będzie dostępna w promocyjnej cenie.

Kim jest Bruce Liu?

Bruce (Xiaoyu) Liu urodził się 8 maja 1997 roku w Paryżu, ukończył Konserwatorium Muzyczne w Montrealu. Współpracował z takimi zespołami jak orkiestry symfoniczne Cleveland i Montrealu, Orkiestra Filharmonii Izraelskiej, Orchestra of the Americas, Camerata Jerusalem. Dał serię koncertów z China NCPA Orchestra. Ostatnio odbył też dwie trasy po Chinach z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Ukrainy i Orkiestrą Symfoniczną Lwowskiej Filharmonii Obwodowej, występując m.in. w pekińskich National Centre for the Performing Arts i Concert Hall oraz Oriental Arts Center w Szanghaju, a także z Orchestre Lamoureux w Salle Gaveau. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. w Sendai, Montrealu, Viseu i Tel Awiwie.

Po zwycięstwie w zeszłorocznym Konkursie Chopinowskim Liu rozpoczął trasę koncertową, podczas której wystąpił w Polsce w katowickiej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu oraz w Poznaniu z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej.

Autor:dg/b

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości