Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Breaking Bad w Wołominie. 79-letni chemik produkował amfetaminę

Warszawa

CBŚPAkcja CBŚP w Wołominie

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało w okolicy Warszawy nowoczesne laboratorium produkujące amfetaminę. Policjanci zabezpieczyli 300 litrów odczynników chemicznych służących do wytwarzania narkotyków.

CBŚP próbowało ustalić, gdzie w województwie mazowieckim działa laboratorium amfetaminy. Wcześniej policjanci ustalili, jakim samochodem poruszają się osoby, które zajmują się wytwarzaniem narkotyku.

Wytypowany samochód zatrzymali w Wołominie.

"Chemik" z dużą wiedzą

W środku były dwie osoby, które przewoziły 50 litrów płynnej substancji. Chwilę później policjanci dotarli do ulokowanej w pobliżu linii produkcyjnej. Tam zabezpieczyli ponad 300 litrów różnych odczynników chemicznych, z których część mogła służyć do produkcji metamfetaminy.

Oprócz aparatury, policjanci znaleźli też 1,2 kg osuszonej amfetaminy. Tam też zatrzymali kolejną osobę.

"Wstępne badania chemiczne wykazały, że wytworzona amfetamina miała bardzo wysoki stopień czystości, a 79-letni "chemik" miał bardzo szeroką wiedzę na temat produkcji i cały czas doskonalił proces. Jak ustalili policjanci mężczyzna wykorzystywał nowatorską, mało znaną metodę, trudną do wykrycia" - czytamy w komunikacie CBŚP.

79-letni mężczyzna usłyszał zarzuty wytwarzania środków odurzających, a jego kompani zarzuty udziału w wytwarzaniu narkotyków. Grozi im 15 lat więzienia. Mężczyzna był już zatrzymywany przez policjantów CBŚP podczas likwidacji laboratorium amfetaminy.

Funkcjonariusze zastrzegają, że sprawa jest rozwojowa. Ustalają, od kiedy działało laboratorium, ile narkotyku mogli wyprodukować zatrzymani. Ustalają również, gdzie trafiały narkotyki.

Akcja CBŚP w Wołominie | CBŚP
Akcja CBŚP w Wołominie | CBŚP
Akcja CBŚP w Wołominie | CBŚP
Akcja CBŚP w Wołominie | CBŚP
Akcja CBŚP w Wołominie | CBŚP
Akcja CBŚP w Wołominie | CBŚP

kz/r