Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Brazylijskie rytmy w Kolonii Wawelberga

Warszawa

Andrzej ChybowskiKolonia Wawelberga

Licząca ponad sto lat, zabytkowa Kolonia Wawelberga obchodzi swoje święto. Z tej okazji w niedzielę wolskie podwórka wypełnią brazylijskie rytmy.

Osiedle zlokalizowane między ul. Górczewską 15, 15A i Wawelberga 3 obchodzi swoje święto już po raz drugi. Ubiegłoroczna impreza przyciągnęła tłumy, a na niedzielną przygotowano nowe atrakcje.

Wirtualna podróż do Brazylii

Kolonia Wawelberga ma zamiar bawić się w rytmach brazylijskich.

"Wystąpią m.in. zakochany w sambie i bossa novej Robson Soares da Silva, grupa bębniarska Viva el Cajon i zespół Moribayassa. Będzie to bardzo energetyczna podróż po pulsujących afrykańskich rytmach. W finale, o godzinie 18 zagra grupa Makagigi, która łączy orient z latynoską energią i eleganckim jazzem. Będzie można poruszać się w brazylijskich rytmach z tancerką Azilis Katell. A na dodatek wybrać się w wirtualną podróż do Brazylii, dzięki okularom VR i poznać tajniki brazylijskich sztuk walki" – informują organizatorzy.

Klimat Brazylii ma uhonorować drugą ojczyznę Wawelbergów - potomków Ludwiki i Hipolita, którzy w 1898 roku ufundowali osiedle.

CZYTAJ WIĘCEJ O HISTORII OSIEDLA.

W kolejce po pączki

"Po raz pierwszy w tym roku będzie można zwiedzić sąsiadujący w Kolonią Zespół Szkół Lauder – Morasha i wziąć udział w warsztatach historycznych przygotowanych we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich" – zapowiadają organizatorzy.

Na miejscu będzie także bezpłatny serwis rowerowy, pokazy strażaków, zwiedzanie kolonii z przewodnikiem (po angielsku o godz. 14.00 i po polsku o godz. 15.00). W niedzielę otwarta będzie Pracownia Cukiernicza Zagoździńskich, która od 1925 r. serwuje pączki według tej samej receptury.

ZOBACZ PEŁNY PROGRAM ŚWIĘTA

TAK WYGLĄDAŁO ŚWIĘTO KOLONII WAWELBERGA W UBIEGŁYM ROKU:

Kolonia Wawelberga świętuje
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

ran/