Brawurowa jazda na Patriotów. "Dzieje się tak każdego dnia"

Warszawa

Marek / warszawa@tvn.plŁamanie przepisów na ul. Patriotów (video bez dźwięku)

Kierowca osobówki długo jechał pod prąd, wyprzedzał przed skrzyżowaniem i nic sobie nie robił z podwójnej ciągłej. Jego brawurowa jazda została nagrana przez kamerę umieszczoną w innym pojeździe. Film otrzymaliśmy od internauty Marka na naszą skrzynkę warszawa@tvn.pl.

- Czy ktoś mógłby zainteresować się tym co wyprawiają kierowcy w godzinach porannych na ul. Patriotów na odcinku od Falenicy do Wawra? Dzieje się tak każdego dnia, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych, skrzyżowaniach, liniach podwójnych ciągłych itd. - napisał do nas internauta Marek i przesłał do nas film.

- Przydałyby się jakieś patrole policji w godzinach porannych - radzi Marek.

Jechał pod prąd

Na nagraniu widać, jak przepisowo jadące samochody wyprzedza czerwona osobówka. Długo jedzie pod prąd. Kierowca nic sobie nie robi z tego, że w tak brawurowy sposób mija skrzyżowania. Nie zwraca również uwagi na podwójną ciągłą.

Gdyby kierowca czerwonej osobówki został złapany przez policję, dostałby co najmniej 10 punktów karnych: za przekraczanie podwójnej linii ciągłej grozi 5 punktów karnych, tyle samo co za wyprzedzanie na skrzyżowaniach.

Można przypuszczać, że kierowca nie jedzie z prędkością przepisową. Za przekroczenie prędkości o 10 km/h grozi jeden punkt karny, o 20 km/h - 2 punkty, natomiast o 30 km/h już 4.

su/mz