Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Brama Brandenburska już stoi

TVN Warszawa

film Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

Nieco mniejsza niż oryginał i trochę słabiej wyeksponowana, ale już jest. Kopia berlińskiej Bramy Brandenburskiej stanęła już na ulicy Traugutta przy Krakowskim Przedmieściu. W piątek zostanie efektownie podświetlona.

Nietypowa instalacja to część obchodów 20-lecia podpisania umowy o współpracy pomiędzy Warszawą i Berlinem. Z tej okazji Warszawę odwiedzi burmistrz Berlina Klaus Wowereit. W piątek o 17.30 razem z Hanną Gronkiewicz-Waltz włączą instalację świetlną w formie lampionów zawieszonych na latarniach. Podświetlona zostanie także sama brama.

Kuchnia i sztuka

W sobotę i niedzielę na odwiedzających stoiska gości oczekiwać będzie tradycyjna berlińska kuchnia z m.in. Currywurst i grzane wino.

Wieczorem burmistrz Berlina i prezydent Warszawy wezmą udział w oficjalnej inauguracji katedry mody warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wydział działa już trzeci semestr, ale jest to pierwszy oficjalny pokaz dokonań studentek. Potem kolekcja pojedzie do stolicy Niemiec.

bako/par