Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

"Brak informacji na przystankach". ZTM: pojawi się

Warszawa

ZTMAutobusy zmieniły trasy

Na brak informacji narzekali pasażerowie komunikacji miejskiej, którzy we wtorek rano próbowali dostać się do pracy. W związku z osunięciem się ziemi na budowie II linii metra zamknięte zostały most Świętokrzyski i Wisłostrada. Autobusy zostały skierowane na objazdy.

"Jechałam przed 6.00 rano z Dworca Wileńskiego linią 162 i nagle znalazłam się przy Stadionie Narodowym. Normalnie ten autobus jedzie przez most Świętokrzyski. Ludzie byli zdezorientowani. Nic dziwnego!! Zero informacji na przystankach i w autobusach o tym, co się stało, jakie są objazdy, gdzie będzie przystanek" - napisał na warszawa@tvn.pl internauta.

"Krótka informacja na stronie ZTM i to wszystko?? Nie wystarczy!!" - denerwuje się w mailu do redakcji P.

Co na to ZTM? - Od ok. godz. 6 do 8 pracownicy nadzoru ruchu udzielali informacji przy przystankach wzdłuż zamkniętych ciągów. Jeździli między nimi. Teraz zostali skierowani do inncyh działań - twierdzi Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Przed godz. 10 ZTM zapewnił, że na przystankach umieszczane są informacje o objazdach.

"Na przystankach są właśnie umieszczane informacje o objazdach. Niebawem w pojazdach pojawią się plakaty informujące o utrudnieniach związanych z zamknięciem tunelu Wisłostrady i mostu Świętokrzyskiego. Cały czas w rejonie nieczynnych przystanków znajdują się nasze patrole, które informują pasażerów o zmianach" - podaje Konrad Klimczak z biura prasowego ZTM.

Zmiany są spowodowane podmyciem budowy II linii metra. Czytaj więcej na ten temat.

Jak informuje na swojej stronie ZTM:

"W związku z awaryjnym wyłączeniem z eksploatacji tunelu Wisłostrady oraz mostu Świętokrzyskiego, autobusy linii 185, 162 i 102 zostały skierowane na trasy objazdowe.

Autobusy linii 185, od 14 sierpnia od początku kursowania do odwołania, zostały skierowane w obu kierunkach na trasę objazdową ulicą Dobrą (tak jak linia 118). Na trasie objazdowej obowiązują wszystkie napotkane przystanki.

Autobusy linii 162 w kierunku EC Siekierki zostały skierowane na trasę objazdową od mostu Świętokrzyskiego przez Wybrzeże Szczecińskie, most Poniatowskiego, Wioślarką, Ludną, Kruczkowskiego, zarotkę za mostem Poniatowskiego i dalej stałą trasą. W kierunku pl. Hallera: Kruczkowskiego, Ludną, mostem Poniatowskiego, Wybrzeżem Szczecińskim do własnej trasy.

Autobusy linii 102 w kierunku PKP Olszynka Grochowska jadą ulicami: Kruczkowskiego, Książęca, Nowy Świat, most Poniatowskiego do własnej trasy. W kierunku Centrum przez most Poniatowskiego i Nowy Świat do własnej trasy.

Linie 102 i 162 nie zatrzymują się na przystankach w zespołach Pomnik Syreny, Wybrzeże Szczecińskie, Topiel, PKP Powiśle, Książęca, Nowy Świat, most Poniatowskiego.

mz