Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Bon żłobkowy na nowych zasadach. Ratusz zwiększa kryteria dochodowe

Warszawa


O 50 procent zwiększają się kryteria dochodowe do uzyskania warszawskiego bonu żłobkowego. Wnioski na nowych zasadach można już składać. Wyższe limity będą wypłacane od września.

Warszawski bon żłobkowy to 400 złotych miesięcznego wsparcia dla rodzin z małymi dziećmi. Pieniądze otrzymują rodzice, którzy pracują, mieszkają i płacą podatki w stolicy.

Ważne też, aby nie byli na urlopie wychowawczym.

Bon jest przyznawany na dziecko w tak zwanym wieku żłobkowym, czyli od chwili gdy ukończy 13 miesiąc do trzeciego roku życia. Wsparcie można otrzymać, gdy oczekuje się na miejsce w publicznym żłobku, ale jednocześnie ma się już zawartą umowę ze żłobkiem prywatnym.

Wyższe limity od września

Do tej pory kryterium dochodowe wynosiło 1922 zł netto na jedną osobę w rodzinie. Po decyzji władz miasta zostało zwiększone do 2 883 złotych netto. "Dzięki temu z bonu będzie mogło skorzystać więcej warszawskich rodzin" - chwali się ratusz.

Na kolejny okres świadczenia, rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski od czerwca, w formie papierowej lub elektronicznie. Według nowych zasad bon będzie przyznawany od września tego roku.

Na warszawski bon żłobkowy ratusz przeznaczył w tym roku 21 milionów złotych. Łącznie, w latach 2018-2022, miasto na ten cel zabezpieczyło ponad 100 milionów.

Warszawski bon żłobkowy działa od roku:

Prezydent zapowiedziała nowy programTVN24
wideo 2/3

kw/b