Bollywood wkracza do Warszawy. Będą utrudnienia w ruchu

TVN Warszawa

fot. Magdalena Powierża/ Lotnisko Chopina , urząd miastaSalman Khan w Warszawie

Do Warszawy przybył Salman Khan - gwiazda bollywoodzkiego kina. Między innymi z jego udziałem będą nagrywane na ulicach sceny do najnowszej produkcji "Kick". To oznacza, że mieszkańcy muszą się spodziewać w najbliższych dniach utrudnień na ulicach i mostach.

"Kick" to historia trojga "ludzi z przeszłością", których losy krzyżują się w stolicy europejskiego kraju - Warszawie. Bohaterami są Shaina - piękna i inteligentna pani psychiatra, Devi alias Devil - niedojrzały emocjonalnie złodziej oraz ścigający go ambitny i przenikliwy Himanshu.

Tłem ich perypetii będą warszawskie ulice. Pracować w stolicy Polski będą do 28 kwietnia. Filmowcy planują nagrywać film m.in. na moście Gdańskim, moście Józefa Poniatowskiego, ul. Pięknej. Ratusz informuje o przewidywanych utrudnieniach.

Zmiany w ruchu drogowym: - 12 kwietnia – wyłączenie z ruchu ul. Pięknej od pl. Konstytucji do ul. Kruczej wraz z parkingiem na pl. Konstytucji, - 16 kwietnia – wyłączenie z ruchu ulicy Senatorskiej, Wierzbowej, Moliera, - 18 -19 kwietnia – wyłączenie fragmentu chodnika na Moście Poniatowskiego, możliwe krótkotrwałe zajęcie jezdni, - 18 kwietnia – zwężenie jezdni ul. Solec i zajęcie zatoki parkingowej, - 21 kwietnia – wyłączenie miejsc parkingowych na ul. Wybrzeże Helskie, a także ruchu na moście Gdańskim (obywa kierunki), czasowe wstrzymanie ruchu tramwajów.

Budowanie marki

Ratusz spodziewa się promocji i budowania marki, dzięki nagrywaniu filmu w Warszawie. - Trzeba pamiętać, że filmy wyprodukowane w Indiach oglądają miłośnicy na całym świecie. To dla Warszawy nowa możliwość pokazania się i przyciągnięcia turystów, budowania pozytywnej marki miasta – mówi Michał Olszewski, zastępca prezydent miasta.

ZOBACZ TEŻ PROJEKT WARSZAWA NA PRZESTRZENI EPOK:

Lata 80. w Warszawie
Jacek Szycht

kś/ran