Bollywood rozpala wyobraźnię

Warszawa

tvnwarszawa.plBollywood rozpala wyobraźnię

Od momentu, gdy filmowcy z Indii ruszyli na ulice Warszawy, mieszkańcy stolicy wypatrują ich na każdym kroku. Z bollywoodzką produkcją łączą latający nad stolicą helikopter i korki w ścisłym centrum Warszawy. Jeden z internautów przekonuje, że miasto wspiera produkcję finansowo, inny przeciwnie: że to filmowcy zapłacili ratuszowi.

"Dlaczego nie piszecie, że ratusz zgodził się na blokadę dróg za dużą kasę pewno, bo przyjechał jakiś filmowiec i kręci w centrum film przez tydzień" - napisał na forum tvnwarszawa.pl jeden z internautów. "Najśmieszniejsze jest to, że to MIASTO PŁACI filmowcom, by chcieli kręcić film, blokując przy okazji całe centrum" - odpowiedziała Ola i podała kwotę: 2 miliony złotych.

- Urząd miasta nie płaci filmowcom za nagrywanie filmu "Kick" w Warszawie - zapewnia tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik Ratusza. - To filmowcy płacą miastu za zajęcie pasa drogi - zaznacza.

Ile? - dopytujemy.

- Każdy podmiot, który stara się o zajęcie pasa drogowego, jest traktowany tak samo i płaci stawki zgodnie z uchwałą rady miasta - zaznacza Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich. - Filmowcy zapłacili ponad 75 tysięcy złotych - dodaje.

Skąd śmigłowiec?

Film rozgrzewał wyobraźnię internautów tvnwarszawa.pl również w czwartek przed południem. Latający nad miastem helikopter łączyli z Bollywood.

Zaprzeczyła tym pogłoskom przedstawicielka ekipy.

Powód korków?

"Kick" nagrywano w środę w okolicach ulicy Senatorskiej. Były utrudnienia w tym rejonie, ale z bollywoodzką produkcją internauci zaczęli kojarzyć także korki, które utworzyły się w okolicach Dworca Centralnego, ronda Dmowskiego i de Gaulle'a. Nie potwierdziła tego ani policja, ani Tramwaje Warszawskie.

Bollywood wcześniej powodował utrudnienia w centrum, o czym pisaliśmy na tvnwarszawa.pl - czytaj więcej.

Tłem Warszawa

"Kick" to historia trojga "ludzi z przeszłością", których losy krzyżują się w stolicy europejskiego kraju - Warszawie. Bohaterami są Shaina - piękna i inteligentna pani psychiatra, Devi alias Devil - niedojrzały emocjonalnie złodziej oraz ścigający go ambitny i przenikliwy Himanshu.

Zdjęcia maja być w stolicy kręcone do 28 kwietnia.

Jakie utrudnienia czekają warszawiaków w związku z produkcją?

- 18 -19 kwietnia – wyłączenie fragmentu chodnika na Moście Poniatowskiego, możliwe krótkotrwałe zajęcie jezdni, - 18 kwietnia – zwężenie jezdni ul. Solec i zajęcie zatoki parkingowej, - 21 kwietnia – wyłączenie miejsc parkingowych na ul. Wybrzeże Helskie, a także ruchu na moście Gdańskim (obywa kierunki), czasowe wstrzymanie ruchu tramwajów.

O utrudnieniach będziemy informować na tvnwarszawa.pl.

W zeszłą sobotę z ruchu wyłączona była ulica Piękna:

ran/mz

Bollywood na Pięknej
TVN24