Bójka na Nowym Świecie: cudzoziemcy już zwolnieni

Warszawa

Cudzoziemcy, którzy 11 listopada brali udział w bójce u zbiegu ul. Nowy Świat i Świętokrzyskiej zostali wypuszczeni na wolność. - Ich tożsamość jest znana. Sąd wyznaczył termin ich rozprawy na grudzień - wyjaśniał w "Poranku" TVN24 Wojciech Małek, rzecznik sądu okręgowego w Warszawie.

Mowa o wydarzeniach, do których doszło 11 listopada jeszcze przed południem. Grupa anarchistów wdała się w bójkę z policjantami, później zabarykadowali się w kawiarni Nowy Wspaniały Świat.

"Sąd zakończy postępowanie"

- 41 spraw o wykroczenia dotyczy cudzoziemców. Chodzi o naruszenie porządku publicznego na ulicy Nowy Świat - wyjaśnia Wojciech Małek. - To nie tylko osoby obywatelstwa niemieckiego, również innych krajów - dodaje.

Sąd rozpatrzył wszystkie sprawy, ale odroczył ich rozpoznanie. Teraz uzupełniony musi być materiał dowodowy. - Postępowanie dowodowe wykazało, że w pobliżu miejsca zdarzenia były osoby postronne, które nie zostały przesłuchane - tłumaczy Małek. I od razu dodaje: - Tożsamość cudzoziemców jest znana. Sąd wyznaczył im termin rozpraw na grudzień – dodaje.

Na razie jednak zostali wypuszczeni na wolność. – Nawet jeżeli się nie stawią w wyznaczonym terminie, to sąd postępowanie zakończy – zaznacza rzecznik. Wyrok będzie uznawany za granicą.

CZYTAJ TEŻ O ZARZUTACH DOTYCZĄCYCH ZAMIESZEK NA PLACU KONSTYTUCJI

ran