Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Bohaterowie Basenu Narodowego wsparli niewidomych

Warszawa

Livebrand CommunicationsBohaterowie basenu narodowego przekazali czek z pieniędzmi

Kibice, którzy rozbawili całą Polskę, wbiegając na murawę Stadionu Narodowego przed odwołanym w końcu meczem z Anglią, przekazali część swoich nagród od portalu Kwejk.pl na rzecz Polskiego Związku Niewidomych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznych telefonów dla osób z dysfunkcjami wzroku.

- Cieszymy się, że możemy wspomóc Polski Związek Niewidomych. Niedawno zupełnie obcy ludzie oferowali nam swoje wsparcie, a dzisiaj my możemy pomóc innym potrzebującym – powiedział Mariusz Wawryniuk, jeden z bohaterów "basenu narodowego".

Telefony dla słabowidzących

Za przekazane 5 tysięcy złotych zostaną zakupione specjalne telefony komórkowe dla osób słabowidzących.

Aparaty sa obsługiwane wyłącznie za pomocą głosu. SeeYou Phone zapewnia dostęp do takich funkcji, jak wysyłanie SMS, korzystanie z internetu, portali społecznościowych oraz poczty elektronicznej, pieszą nawigację GPS czy elektroniczną lupę.

Idea telefonu-przewodnika zrodziła się z potrzeby serca - mama Marcina Łapy, założyciela SeeYou, jest osobą słabowidzącą. Przez lata nie mogła wysyłać SMS-ów.

Tak powstał pomysł stworzenia telefonu, anastępnie sieci komórkowej, których celem jest ułatwianie życia osobom z dysfunkcjami wzroku. Dwa lata zakazu stadionowego Adam Dziewulak i Mariusz Wawryniuk zdobyli serca Polaków, wbiegając na zalane boisko Stadionu Narodowego w Warszawie, po informacji o odwołaniu meczu Polska - Anglia. Obaj panowie zostali szybko ujęci przez policję, a za wtargnięcie na murawę groziła im kara grzywny 5 tysięcy złotych lub 3 lata więzienia. Ostatecznie sąd umorzył postępowanie ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu, ale nałożył na pływaków dwuletni zakaz stadionowy.

PAP/bf/roody