Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Bohaterka programu telewizyjnego zginęła w wypadku. Jest akt oskarżenia

Warszawa

TTV, tvnwarszawa.plBohaterka programu telewizyjnego zginęła w wypadku

Prokuratura skierowała w środę akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu kierowcy, który w lutym na Pradze Północ śmiertelnie potrącił pieszą na pasach. Ofiarą wypadku była Barbara Romaniuk - pani Basia z programu "Gogglebox. Przed telewizorem w TTV" emitowanego przez TTV.

Akt oskarżenia został skierowany w środę do Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Północ. Prokuratura oskarża 32-letniego Michała G. o to, że w lutym, jadąc ulicą Wileńską "umyślnie naruszył przepisy prawa o ruchu drogowym" i "nieumyślnie spowodował wypadek", w którym zginęła 82-latka.

"Nie przyznał się"

Mężczyzna poruszał się dostawczym volkswagenem. Według ustaleń śledczych wjechał na przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu Wileńskiej z Targową, mimo że miał czerwone światło. - Wjechał na przejście dla pieszych i potrącił przodem pojazdu poruszającą się prawidłowo pieszą. Pokrzywdzona zmarła na miejscu -powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Marcin Saduś.

Kierowca w chwili wypadku był trzeźwy.

Przesłuchiwany w toku śledztwa Michał G. nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, które nie były zbieżne ze zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym.

32-latek był nawet badany przez psychiatrów, bo w związku z informacjami, które przekazał podczas przesłuchania, zachodziła potrzeba potwierdzenia jego poczytalności w chwili zdarzenia.

Biegli orzekli, że Michał G. był "zdolny do pokierowania swoim zachowaniem".

Za spowodowanie wypadku, w którym ginie człowiek, grozi do ośmiu lat więzienia.

Zawsze uśmiechnięta, pogodna, ciepła

Tuż po wypadku okazało się, że jego ofiarą była 82-letnia bohaterka programu "Gogglebox. Przed telewizorem" w telewizji TTV, w którym wybrane rodziny, grupy przyjaciół lub pary komentują wybrane programy telewizyjne z poprzedniego tygodnia. Emerytka występowała w show od samego początku, czyli od 2014 roku. Koledzy z planu pożegnali ją na oficjalnym profilu na Facebooku. "Zawsze uśmiechnięta, niezwykle ciepła. Wspaniała osoba. Brak słów, żeby wyrazić tęsknotę. Basiu, dziękujemy Ci. Redakcja TTV" - napisali.

Tragiczny wypadek na Wileńskiej
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

PAP/kz/pm