Bohater Legii z Moskwy odchodzi do Rosji

Warszawa

M. Kostrzewa / Legia.comJanusz Gol odchodzi

Janusz Gol kończy przygodę z warszawską Legią i przenosi się pod Ural. Właśnie podpisał dwuletni kontrakt z Amkarem Perm.

Gol w stołecznym zespole grał od 2011 roku. Wywalczył z Legią mistrzostwo i trzykrotnie Puchar Polski. Wcześniej był zawodnikiem GKS Bełchatów.Zaliczył również osiem epizodów w reprezentacji Polski.

Pamiętny gol

Kibice Legii zapamiętają go przede wszystkim ze zwycięskiego gola, którego strzelił dwa lata temu w meczu ze Spartakiem w Moskwie. Dzięki tej bramce Legia wywalczyła awans do Ligi Europy. Teraz Gol będzie miał okazję częściej gościć na moskiewskich stadionach.Polska kolonia w Rosji- Miałem propozycje z klubów z Niemiec, Turcji oraz z czterech rosyjskich. Najkonkretniejszą ofertę złożył Amkar - przyznaje Gol.

Pochodzący ze Świdnicy Gol jest siódmym polskim zawodnikiem grającym w Rosji. Występują tam również Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar), Maciej Rybus, Marcin Komorowski i Maciej Makuszewski (wszyscy Terek Grozny) oraz Marcin Kowalczyk i Piotr Polczak (obaj Wołga Niżny Nowogród).

Furman pod niemiecką lupą

Być może to nie ostatni transfer z Legii w tym oknie transferowym. Klubowe barwy zmienić może także Dominik Furman. Jego grę przeciwko Walijczykom z The New Saints obserwowali skauci niemieckiego Hamburger SV.

ŻAŁUJESZ ODEJŚCIA GOLA? PRZYPOMNIJ GO SOBIE NA EKSTRAKLASA.TV

sport.tvn24.pl/MP//twis/ec