Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Bobry niszczą drzewa, bo ludzie kradną siatki

Warszawa

Antybobrze siatki | ZOM
Antybobrze siatki | ZOM
Antybobrze siatki | ZOM
Antybobrze siatki | ZOM
Antybobrze siatki | ZOM
Antybobrze siatki | ZOM

Bobry niszczą drzewa w Parku Skaryszewskim, dlatego urzędnicy zabezpieczają pnie siatkami. Niestety, metalowe zabezpieczenia padają łupem złomiarzy. Dlatego w tym roku miasto postawiło na siatki z plastiku.

W Parku Skaryszewskim trwa zabezpieczanie drzew przed bobrami, które podgryzają pnie. Do zniszczeń nie dochodziłoby, gdyby nie złodzieje, którzy regularnie kradną zabezpieczenia.

Zarząd Oczyszczania Miasta, w ciągu ostatnich pięciu lat, zabezpieczył ok. 250 drzew, przeznaczając na ten cel 15 tys. zł.

Tej jesieni ukradziono ok. 60 procent zainstalowanych siatek. Dlatego urzędnicy podjęli decyzję, żeby metalowe zastąpić plastikowymi.

Niszczycielska siła bobra

- Na niszczycielską działalność bobrów najbardziej narażone są drzewa w linii brzegowej Jeziorka Kamionkowskiego oraz stawu łączącego się z nim wewnątrz parku. Siatka otoczy więc drzewa w tym rejonie, w promieniu do 5 m od granicy wody – informuje Iwona Fryczyńska, rzeczniczka ZOM.

Bobry pojawiły się w Skaryszaku pod koniec 2008 roku. Od tego czasu ZOM monitoruje drzewa i instaluje siatki.

b/roody