Blokady i zakazy wjazdu. Saska Kępa jak twierdza

Warszawa

fot. Tomasz Zieliński
fot. Tomasz Zieliński
fot. Tomasz Zieliński
fot. Tomasz Zieliński
fot. Tomasz Zieliński
fot. Tomasz Zieliński
fot. Tomasz Zieliński
fot. Tomasz Zieliński
fot. Tomasz Zieliński

Dużą dozą wyrozumiałości muszą wykazać się kierowcy planujący podróż w okolicach Stadionu Narodowego. O godz. 12 zamknięta zostałą ul. Francuska, nie można też wjechać na sporą część Saskiej Kępy.

Dzisiejsza impreza otwarcia stołecznej areny komplikuje życie kierowcom. W samo południe zaczął obowiązywać zakaz wjazdu na obszar Saskiej Kępy pomiędzy al. Waszyngtona, ul. Saską, Zwycięzców i Wałem Miedzeszyńskim.

Aleja dla pieszych

W ten obszar wjechać będą mogli tylko mieszkańcy, ale nie przejadą ul. Francuską. Urzędnicy postanowili całkowicie zakazać wjazdu na główną ulicę Saskiej Kępy.

Do listy utrudnień dojdzie też wyłączenie z ruchu dla kierowców al. Zielenieckiej – pojadą nią tylko pojazdy komunikacji publicznej.

Aby ułatwić dostęp pieszym, korzystającym z komunikacji publicznej w drodze do Stadionu Narodowego, zostało wyznaczone dodatkowe przejście przez al. Poniatowskiego, na wysokości przystanków tramwajowych przed rondem Waszyngtona.

W niedzielę można również zapomnieć o parkowaniu w okolicach Stadionu Narodowego, dokładnie na ulicach:

- ul. Wybrzeże Szczecińskie na odc. od ul. Okrzei do al. Poniatowskiego,- ul. Wał Miedzeszyński na odc. od al. Poniatowskiego do Trasy Łazienkowskiej z wyłączeniem parkingu dla samochodów osobowych po zachodniej stronie ul. Wał Miedzeszyński,- al. Zieleniecka,- ul. Lubelska,- ul. Skaryszewska,- ul. Zamoyskiego na odc. od ul. Marcinkowskiego do ul. Mińskiej,- ciąg ulic: al. Poniatowskiego – al. Waszyngtona na odc. od Wisłostrady do ul. Kinowej.

Na zakończenie koncertów między godziną 19:00 a 19:30 przewiduje się zamknięcie następujących ulic dla ruchu kołowego:

- ciąg ulic: Al. Jerozolimskie - al. Poniatowskiego – al. Waszyngtona na odc. od rondo de Gaulle'a do ul. Kinowej wraz z wyłączeniem ruchu tramwajowego,- planuje się wprowadzenie zamknięcia ciągu ulic: ul. Wybrzeże Szczecińskie – ul. Wal Miedzeszyński na odc. od Mostu Świętokrzyskiego do Trasy Łazienkowskiej.

Impreza otwarcia Stadionu Narodowego rozpocznie się o godz. 15. Wystąpią: VooVoo i Haydamaky, Zakopower, Coma, T.Love i Lady Pank.

Ramowy program imprezy:

14.00 - otwarcie bram Stadionu Narodowego w Warszawie15.00 - koncert VooVoo i Haydamaki16.00 - koncert Zakopower17.00 - koncert Coma18.00 - koncert T.Love19.00 - koncert Lady Pank20.00 - pokaz sztuczny ogni20.30 – zakończenie imprezy.

fot. Urząd Miasta
fot. Urząd Miasta
fot. Urząd Miasta
fot. Urząd Miasta
fot. Urząd Miasta
fot. Urząd Miasta

ran//ec