"Blokada ze strony władz miasta". Magierowski o pomniku smoleńskim

Warszawa

TVN24Marek Magierowski o pomniku na Krakowskim Przedmieściu

- Myślę, że Krakowskie Przedmieście to jest to miejsce, gdzie ofiary katastrofy smoleńskiej powinny zostać upamiętnione – powiedział w "Jeden na jeden" Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego kancelarii prezydenta.

W niedzielę podczas obchodów 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej Jarosław Kaczyński zapowiedział budowę dwóch pomników smoleńskich przed Pałacem Prezydenckim.

"Blokada ze strony władz miasta"

Do tego odniósł się w poniedziałek rano Magierowski. - Myślę, że kancelaria prezydenta włączy się do tych rozmów – powiedział.

I zaznaczył, że musi dojść do kompromisu w tej sprawie między władzami Warszawy a państwa. - W tej chwili mamy do czynienia, zresztą mówił o tym wczoraj prezes Kaczyński, z blokadą ze strony władz miasta. W tej sytuacji niczego nie można robić pochopnie – podkreślił Magierowski.

Jak już pisaliśmy, ratusz nie zgadza się na budowę pomnika na Krakowskim Przedmieściu Powołując się na stwierdzenie stołecznego konserwatora zabytków, że to "twór architektonicznie skończony".

- Jestem przekonany, że uda się znaleźć kompromisowe rozwiązanie i dobre, godne miejsce na ten pomnik – zaznaczył.

I podkreślił, że jego zdaniem miejsce zaproponowane przez urząd miasta (u zbiegu ulic Trębackiej i Focha), nie jest najlepsze.

ran/sk