Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Blokada drogi i awantura w drodze na mecz. Policja: użyliśmy pałek i gazu

Warszawa

venuss9 / Kontakt 24Blokada na krajowej "1"

Kilkuset kibiców zablokowało krajową "jedynkę" w okolicach Radomska (woj. łódzkie). Interweniowała policja. Funkcjonariusze użyli pałek i gazu. Informację i zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24.

Do incydentu doszło na krajowej "1", w miejscowości Stobiecko Szlacheckie. Łódzcy policjanci zabezpieczali przejazd kibiców Legii Warszawa, którzy jechali do Gliwic na wieczorny mecz z Piastem.

Policja: zaczęli wychodzić z samochodów

- W sumie jechało około 130 samochodów osobowych. Cześć przejechała na zielonym świetle i zatrzymała się kilkadziesiąt metrów za skrzyżowaniem. Pozostali kierowcy czekali na czerwonym – relacjonował kom. Adam Kolasa z biura prasowego Komendanta Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Jak dodał, kibice zablokowali dwa pasy w stronę Katowic. - Wtedy policjanci podjęli interwencję wobec kierowców, którzy przejechali przez skrzyżowanie. Prosili ich, żeby kontynuowali jazdę i nie tamowali ruchu - zaznaczył.

Użyli pałek i gazu

Jak mówił Kolasa, kibice nagle zaczęli wychodzić z samochodów. - Zaczęły się niepotrzebne rozmowy z policjantami, dyskusje, które przerodziły się w atak na funkcjonariuszy - relacjonował. - Policjanci, żeby nie doszło do eskalacji, użyli siły fizycznej, pałek służbowych i gazu - dodał.

Jak poinformował, w związku z naruszeniem nietykalności policjanta, została zatrzymana jedna osoba. - Kilku kierowców i pasażerów poniesie też konsekwencje w związku z popełnionymi wykroczeniami. Część z nich została ukarana mandatami karnymi, a cześć w związku z odmową ich przyjęcia musi się liczyć z odpowiedzialnością przed sądem – powiedział policjant.

Czytaj też na Kontakt 24

ank//tka