Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Bliźniaki płakały wśród butelek, rodzice byli pijani

Warszawa

fot. KSP

Wyziębione leżały wśród bałaganu, teraz o ich losie zadecyduje sąd rodzinny. 7-tygodniowe bliźniaki, znalezione w mieszkaniu z pijanym ojcem, trafiły do domu małego dziecka. Ich rodzicom grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci dostali zgłoszenie o libacji alkoholowej w jednym z mieszkań na Mokotowie. Funkcjonariusze wiele razy pukali do wskazanego mieszkania, ale nikt im nie otwierał. Z mieszkania dobiegał płacz dzieci.

Z pomocą strażaków funkcjonariusze dostali się do środka.

Dziecięcy pokoik pełen butelek

W mieszkaniu zastali pijanego mężczyznę. Nagle do mieszkania weszła matka dzieci - również była pod wpływem alkoholu.

Policja znalazła płaczące i wyziębione dzieci. W pokoju, w którym przebywały maluchy, panował bałagan, na podłodze leżało mnóstwo butelek po alkoholu.

Opiekunowie usłyszeli zarzuty

Rodzice bliźniąt zostali zbadani alkomatem. Okazało się że 28-letnia Agata B. ma ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast ojeciec dzieci - 32-letni Rafał N. - 3,5 promila.

Funkcjonariusze wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która przewiozła chłopca i dziewczynkę do szpitala. Bo zbadaniu przez lekarza, niemowlęta trafiły do domu małego dziecka. O ich losie zadecyduje teraz sąd rodzinny.

Tymczasem mundurowi zatrzymali pijanych rodziców. Po wytrzeźwieniu obydwoje usłyszeli zarzut narażenia swoich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. W piątek obydwoje zostali objęci dozorem policyjnym. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP

KSP/bf/su//mz