Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Blisko 50 tysięcy za jeden miesiąc. Rachunek prezydent za telefon

Warszawa

archiwum TVNHanna Gronkiewicz-Waltz

W lipcu ubiegłego roku rachunek za służbowy telefon Hanny Gronkiewicz-Waltz opiewał na blisko 50 tysięcy złotych - informuje portal tustolica.pl. Ratusz tłumaczy, że taką sumę prezydent Warszawy "nabiła" głównie podczas podróży do Stanów Zjednoczonych.

Mowa jest o rachunku Gronkiewicz-Waltz za używanie smartfona czy tableta. W lipcu 2017 roku opiewał dokładnie na 48.981,43 złotych.

Portal uzyskał te dane w trybie dostępu do informacji publicznej – poprosił o podanie wydatków prezydent i jej zastępców. Uzyskał odpowiedź, że wysokie kwoty mają związek z opłatami roamingowymi, które "na przykład w Stanach Zjednoczonych i Izraelu" są bardzo wysokie.

Rządzenie zza oceanu

Według nieoficjalnych informacji tustolica.pl spory rachunek prezydent miasta wynika z pobytu nad Morzem Śródziemnym. A rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk powiedział dziennikarzom, że główną przyczyną był służbowy wyjazd do Nowego Jorku, podczas którego prezydent miała zza oceanu rządzić Warszawą.

Z ustaleń portalu wynika, że wydatki jej zastępców były wielokrotnie niższe. Podają, że na przykład Renacie Kaznowskiej nie zdarzyło się przekroczyć kwoty 150 zł miesięcznie, z kolei Witold Pahl "najwyraźniej wcale nie korzysta ze służbowych urządzeń".

Dziennikarze podają, że takiej wysokości rachunek Hanny Gronkiewicz-Waltz nie zdarzył się pierwszy raz. W czerwcu 2016 roku wynosił na przykład 22.431,30 złotych.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ O GRZYWNACH DLA HANNY GRONKIEWICZ-WALTZ ZA NIESTAWIENNICTWO NA POSIEDZENIACH KOMISJI DO SPRAW REPRYWATYZACJI:

Prezydent Warszawy o nieobecności na komisji weryfikacyjnejTVN24
wideo 2/6

ran/gp