Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Blaszki uszkodziły wiele opon. Firma wskazuje winnego

Warszawa

TVN24Ostre blaszki rozsypane na drodze

Blaszki, które wypadły na drogę S8 i uszkodziły kilkadziesiąt opon prawdopodobnie pochodzą z firmy znajdującej się obok remontowanego odcinka drogi - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. A reporterka TVN24 ustaliła, że prawdopodobnie zgubiła je firma złomiarska.

Przedstawiciel zakładu, z którego prawdopodobnie pochodzą blaszki potwierdził w rozmowie z reporterką TVN24, że blaszki to odpady po produkcji pił taśmowych. Powiedział, że od 9 lat współpracuje ze złomiarzami, którzy podstawiają swój kontener. Tam lądują metalowe odpadki, a potem firma zabiera kontener z ładunkiem. Sprawy nie komentuje.

Reporterce TVN24 udało się dotrzeć również do okolicznych zakładów wulkanizacyjnych, do których zawitały "ofiary" blaszek. - W jednym z nich pojawiło się 20 aut uszkodzonymi w ten sposób blaszkami - podała Ewa Paluszkiewicz.

GDDKiA już w czwartek, po przeprowadzonej kontroli, doszła do wniosku, że metalowe elementy nie pojawiły się na drodze w związku remontem prowadzonym na jej zlecenie.

- Otrzymaliśmy informację od wykonawcy, że sprawcą jest prywatna firma, niezwiązana z inwestycją- informowała wtedy Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka GDDKiA.

"Ostre blaszki w oponach"

Pierwszy sygnał o niemiłej przygodzie w rejonie przebudowywanego odcinka drogi krajowej nr 8 otrzymaliśmy w środę na Kontakt24.

- Na światłach w miejscowości Siestrzeń zobaczyłem samochód z przebitą oponą. To było widać, bo tył był obniżony - relacjonował internauta o nicku hefty. - Niewiele dalej zobaczyłem kolejne samochody z "kapciami". Stały co kilometr, dwa kilometry. Na wysokości Janek były trzy kolejne. Ja osobiście minąłem około 30 aut z przebitymi oponami. Sam też poczułem, że jedzie mi się jakoś dziwnie. Moja opona też była przebita. Szczęśliwie miałem zamienną - mówił.

Jak twierdził, na trasie znajdowały się ostre elementy, które niszczyły opony. - Po południu pojechałem do wulkanizatora. Z mojej opony wyciągnął dwie bardzo ostre blaszki. Powiedział mi, że było już u niego kilku innych kierowców, którzy mieli w oponach dokładnie taki sam kawałek blachy zakończony szpikulcem - powiedział kierowca. Jak dodał, na jego zdjęciach znajdują się też blaszki, które zostały znalezione w innych samochodach.

Po publikacji odezwali się inni kierowcy z takim samym problemem.

Więcej zdjęć na Kontakcie24.

Blaszki wyjęte z opon | Kontakt24
Blaszki wyjete z opon | Kontakt24
Blaszki wyjete z opon | Kontakt24
Blaszki wyjęte z opon | Kontakt24
Blaszki wyjęte z opon | Kontakt24
Blaszki wyjęte z opon | Kontakt24

md/b/ec