Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Blaszane kontenery stanęły przy Krakowskim Przedmieściu

Warszawa

Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plKontenery na Krakowskim Przedmieściu

Finał Ligi Europy poza wielkimi emocjami piłkarskimi i utrudnieniami w komunikacji miejskiej, zaczyna budzić też wątpliwości estetyczne. Przy Krakowskim Przedmieściu wyrosły blaszane kontenery sponsorów imprezy. Jak twierdzi Zarząd Dróg Miejskich, instalacja jest legalna i ma charakter tylko tymczasowy.

Robotnicy postawili pawilony przy Krakowskim Przedmieściu między skwerem Hoovera a kościołem św. Anny, tuż obok tzw. Neutralnej Strefy Kibica.

Tymczasowa instalacja

– To impreza w ramach organizacji finału rozgrywek Ligi Europy. Wszystkie pawilony legalnie zajmują pas drogi i są opłacane. Organizacja takiego miejsca była wymagana – mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Jak zapewnia, instalacje mają charakter tymczasowy, związany tylko z organizacją meczu. – Wszystkie znikną w czwartek – zapewnia rzeczniczka ZDM.

O sprawie był informowany pełnomocnik do spraw Traktu Królewskiego. - Nie wyrażał przeciwwskazań. Pamiętajmy, że jako gospodarz imprezy mamy zobowiązania wobec organizatora - podsumowuje Gałecka.

Strefa bez meczu i utrudnienia

W związku z meczem na placu Zamkowym powstaje tzw. Neutralna Strefa Kibica. Nie będzie w niej wspólnego oglądania meczu, ale będzie można zrobić sobie zdjęcie z pucharem.

Organizacja meczu oznacza duże zmiany w komunikacji miejskiej. W środę już o godz. 10 zamknięte zostanie Krakowskie Przedmieście oraz ulica Francuska.

jb/b