Bilet na pociąg KM kupisz przez komórkę

Warszawa

Od prawej: prezes KM Artur Radwan, wicemarszałek woj. mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski, marszałek Adam Struzik, D.Mazurkiewicz fot. KM

Koleje Mazowieckie chcą ułatwić życie podróżnym. Wszyscy, którzy korzystają z telefonów z dostępem do internetu, będą mogli omijać kolejki do kas biletowych. Za przejazd zapłacą przez komórkę.

- Taki sposób sprzedaży wiąże się z oszczędnością czasu i z pewnością ułatwi pasażerom podróżowanie pociągami. Szukanie kas i stanie w kolejkach nikomu nie sprawia przyjemności, a w tym przypadku wystarczy tylko telefon komórkowy i dostęp do Internetu i bilet możemy mieć właściwie od ręki - mówił podczas konferencji marszałek Adam Struzik.

Bilety przez całą dobę

Dzięki porozumieniu Kolei Mazowieckich i Mennicy Polskiej pasażerowie prawie 800 pociągów KM kursujących po całym Mazowszu będą mogli kupować bilety przez całą dobę i z każdego miejsca. Umożliwi to system SkyCash, który działa we wszystkich sieciach GSM i jest obsługiwany przez każdy telefon z dostępem do Internetu.

Można za jego pomocą opłacić różne rodzaje biletów: strefowe czasowe normalne i ulgowe (bilety ważne w pierwszej, drugiej oraz trzeciej strefie), dobowe imienne normalne i z ulgą (40% i 50%), a także te według ofert specjalnych obowiązujących na odcinkach: Warszawa Zachodnia – Otwock oraz Warszawa Włochy – Warszawa Rembertów.

Konduktorowi pokażesz ekran

Jak kupować bilety przez telefon? Trzeba zainstalować w komórce aplikację, wpisując w przeglądarce telefonu adres m.skycash.com lub wysłając pusty SMS na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora). Po zarejestrowaniu sie w systemie wybierając w menu "Usługi/Bilety", można dokonać zapłaty za przejazd. Podczas kontroli biletów wystarczy pokazać konduktorowi ekran aplikacji z wyświetlonym kodem 2D oraz danymi dotyczącymi biletu.

Prezes Kolei Mazowieckich Artur Radwan podkreślił, że wprowadzenie nowego sposobu sprzedaży biletów wiąże się z rozwojem spółki.

js/ec