Bilet na 120 minut specjalnie na Euro

Warszawa

Nowe bilety kupimy tylko w pojazdach

To ma być przede wszystkim ułatwienie dla kibiców, którzy odwiedzą nas w czerwcu oraz dla tych, którzy autobusami jeżdżą okazjonalnie. Ma też odciążyć kierowców, którzy biletów sprzedawać nie lubią i wiecznie mają problem z wydaniem reszty.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował właśnie, jak będzie działał tak zwany bilety pojazdowy, wprowadzony niedawno do miejskiej taryfy. Za 3,60 zł w pierwszej i 5,60 w drugiej strefie kupimy bilet, którego nie będzie trzeba kasować. Automat wyda nam papierowy kartonik, a na ekranie pojawi się informacja, że bilet jest ważny. Urządzenie "przemówi" po polsku, angielsku, niemiecku i rosyjsku.

Tak będzie wyglądał nowy bilet
ZTM

Za bilet zapłacisz kartą

Bilet będzie ważny przez 120 minut, ale tylko w pojeździe, w którym zostanie skasowany. Najważniejsze jest jednak to, że do jego kupienia nie będzie potrzebna odliczona kwota. Będzie go bowiem można kupić płacąc kartą.

Docelowo, w 2014 roku automaty sprzedające ten bilet mają działać we wszystkich autobusach. Pierwszych 120 pojawi się jeszcze przed Euro 2012. Kolejnych 500 do końca roku.

Bilet z internetu

Automaty będą też sporym ułatwieniem dla tych, którzy za bilety okresowe płacą przez internet. Teraz muszą udać się do jednego z 43 punktów, w których opłacony bilet można zakodować na karcie (służą do tego plastikowe "kieszenie" z boku niektórych biletomatów). Od czerwca będą mogli zrobić to w autobusach i tramwajach.

roody//ec