Bilans zlotu Hells Angels: 6 przestępstw, 17 wykroczeń, 10 zatrzymanych

Najnowsze

kspPolicja podsumowała zlot motocyklistów

Sześć przestępstw, 17 wykroczeń, 10 osób zatrzymanych i dwie osoby wydalone z kraju to bilans weekendowego zlotu motocyklistów z Hells Angels. Jednocześnie policja zapewnia, że spotkanie półtora tysiąca motocyklistów przebiegało spokojnie.

Z danych policji wynika, że nad Zalewem Zegrzyńskim od 1 do 6 czerwca bawiło się około 1550 osób. Zła sława motocyklistów sprawiła, że w zapewnienie bezpieczeństwa zaangażowano poważne siły. Nad spokojnym przebiegiem tego wydarzenia czuwali funkcjonariusze z całego kraju, w tym Centralne Biuro Śledcze Policji i komendy wojewódzkie, na terenie których poruszali się motocykliści.

6 przestępstw, 17 wykroczeń

Przeprowadzono kilka tysięcy kontroli na drogach. "Odnotowano 6 przestępstw, 17 wykroczeń, a także 15 zdarzeń w ruchu drogowym, takich jak kolizje czy wypadki z udziałem motocyklistów" - czytamy w komunikacie policji.

Funkcjonariusze informują, że łącznie zatrzymano 10 osób, głównie za pobicie i jazdę po spożyciu alkoholu. "Dwie osoby zostały przekazane Straży Granicznej i wydalone z kraju" - dodają.

Mimo tych kilku incydentów, policja podkreśla, że całe wydarzenie przebiegało bardzo spokojnie. "Obyło się bez zbiorowego zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego" - podają funkcjonariusze.

Wszystko dzięki dobrej koordynacji działań policji i Straży Granicznej, która pozwoliła zapobiec poważnym naruszeniom prawa. "Podjęte w całym kraju działania prewencyjne skutkowały bezpiecznym dotarciem większości uczestników zlotu do miejsca docelowego jak i powrotu do domu" - podsumowują policjanci.

250 oddziałów w Europie

Przygotowania policji do zlotu Hells Angels trwały już od marca, o czym mówiła Magdalena Bieniak z wydziału prasowego stołecznej policji. Prowadzono stałą i intensywną współpracę ze służbami państw, w których takie zloty odbywały się już wcześniej. Bazowano na ich doświadczeniach.

Hells Angels powstał w Stanach Zjednoczonych po II wojnie światowej jako jeden z gangów motocyklowych, rekrutujących głównie byłych żołnierzy. w 1969 roku uruchomiono pierwszy europejski oddział klubu w Londynie.

Obecnie w Europie jest ich 250. Ponadto motocyklistów w barwach Hells Angels można spotkać w Ameryce Południowej, Afryce, Azji czy Australii. W Stanach Zjednoczonych klub uznany jest za organizację przestępczą, jego członkowie byli oskarżani m.in. handel narkotykami i kradzieże.

Hells Angels nad Zalewem ZegrzyńskimTVN24

kw/b

Źródło zdjęcia głównego: ksp