"Bił żonę metalowym kluczem. Krzyczał, że zabije". 62-latek w rękach policji

Warszawa

ksp62-letni Tadeusz B. w rękach policji

Policjanci z Woli zatrzymali 62-letniego Tadeusza B. Mężczyzna jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa swojej żony. Grozi mu dożywocie.

"Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu, około piątej nad ranem. W jednym z wolskich mieszkań między małżonkami doszło do kłótni. Mężczyzna, przewracając żonę na podłogę, uderzał ją wielokrotnie po głowie metalowym kluczem. Krzyczał, że ją zabije" - relacjonują funkcjonariusze z komendy na Woli.

Kobieta głośno wzywała pomocy. Próbowała też uniknąć ciosów, zasłaniając twarz dłońmi. Zdołała uciec, kiedy Tadeusz B. wyszedł do kuchni - jak dodają policjanci - po nóż.

Kobieta pobiegła do sąsiadów. Tam wezwano patrol policji i pogotowie.

Grozi mu dożywocie

Funkcjonariusze z wydziału patrolowo-interwencyjnego ustalili okoliczności zajścia. 62-latek został zatrzymany w mieszkaniu, w którym doszło do tragicznego zdarzenia.

"Po zgromadzeniu materiału dowodowego w prokuraturze rejonowej 62-letni Tadeusz B. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa" - informują policjanci. W piątek sąd ma zdecydować o jego dalszym losie. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

CZYTAJ TAKŻE: Syn znanego adwokata znów skazany za podpalenia samochodów:

Wyrok dla Jacka T.Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

kw/mś