Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Bielecki obrażony na Olejniczaka

Warszawa

| eurosport.comCzesław Bielecki nie chce już debatować z Olejniczakiem - fot. TVN Warszawa

- Nie zamierzam się już spotykać w czasie przedwyborczych debat z Wojciechem Olejniczakiem. Kiedy człowiek styka się z takim zachowaniem, może zrobić tylko dwie rzeczy: milczeć albo odmówić udziału - napisał w specjalnym oświadczeniu Czesław Bielecki.

Oświadecznie Bieleckiego to pokłosie czwartkowej debaty w TVN Warszawa i TVN24. Kandydat PiS zapowiedział, że nie pojawi się na piątkowej debacie w TVP. Nie szczędził Oleniczakowi ostrych słów.

- Udział kandydata SLD w wyborach jest tak naprawdę mistyfikacją. SLD w stolicy pozostaje koalicjantem PO, a Wojciech Olejniczak nie jest wiarygodny jako kontrkandydat, gdyż krytykując prezydenturę Hanny Gronkiewicz-Waltz tak naprawdę pozoruje krytyczny stosunek wobec swojej koalicjantki. W tej sytuacji właściwą osobą do debaty nie jest on, lecz Hanna Gronkiewicz-Waltz - napisał Czesław Bielecki.

"Pisowski beton"

Czwartkowa debata trójki kandydatów na fotel prezydenta Warszawy była pełna złośliwości i oskarżeń. Najwięcej między sobą przekrzykiwali się właśnie Czesław Bielecki i Wojciech Olejniczak.

Na początek kandydaci, którzy walczą o możliwe wejście do drugiej tury, pokłócili się o organizację marszów i możliwość ich zakazywania w stolicy.

Olejniczak wypominał Bieleckiemu, że ten jest popierany przez PiS. - To pisowski beton. Pan Bielecki na swoich plecach chce wnieść do ratusza byłych funkcjonariuszy CBA – nie szczędził ostrych słów kandydat lewicy. Bielecki atakowany odpowiedział, że nie wstydzi się PiS-u, tylko kandydata SLD.

Zobacz, jak debatę TVN Warszawa i TVN 24 podsumowali eksperci.

Według internautów debatę wygrała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

bf/mz

PONIŻEJ PEŁNA TREŚĆ OŚWIADCZENIA CZESŁAWA BIELECKIEGO

Oświadczenie

Za nami kolejna debata trójki kandydatów na fotel Prezydenta Warszawy.

Mam nadzieję, że przed drugą turą będę miał szansę spotkać się w takich okolicznościach z Hanną Gronkiewicz-Waltz.

Nie zamierzam się już natomiast spotykać w czasie przedwyborczych debat z Wojciechem Olejniczakiem. Zaproszono nas dzisiaj wspólnie do Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego (zapraszano także Hannę Gronkiewicz-Waltz, ale nie potwierdziła udziału) i do wczorajszego wieczora byłem gotów podjąć merytoryczną rozmowę z kandydatem SLD, mimo jego niemerytorycznych, personalnych napaści w programie „Tomasz Lis na żywo".

Chciałem mimo wszystko rozmawiać także z Wojciechem Olejniczakiem, bo uważałem, iż jestem to winien wyborcom. Ale wczorajsza debata w TVN pokazała, że Wojciech Olejniczak nie chce rozmawiać i dyskutować, a jedynie insynuować, używać niegodnych argumentów i prezentować wszystko to, co jest najgorsze w polskiej debacie publicznej. Kiedy człowiek styka się z takim zachowaniem może zrobić tylko dwie rzeczy – milczeć albo odmówić udziału. Odmówić przede wszystkim po to, by nie pokazywać ludziom, że tak w ogóle może wyglądać debata publiczna.

Przy okazji udało mi się wykazać, że udział kandydata SLD w wyborach jest tak naprawdę mistyfikacją, ponieważ formacja ta w stolicy pozostaje koalicjantem Platformy Obywatelskiej. Wojciech Olejniczak nie jest wiarygodny jako kontrkandydat, gdyż krytykując prezydenturę Hanny Gronkiewicz-Waltz tak naprawdę pozoruje krytyczny stosunek wobec swojej koalicjantki. W tej sytuacji właściwą osobą do debaty nie jest on, lecz Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Poza tym wybory dla Wojciecha Olejniczaka są tak naprawdę nie walką o dobro Warszawy, o to, by zrobić coś dla stolicy i jej mieszkańców, lecz wewnątrzpartyjną rozgrywką z Grzegorzem Napieralskim. A warszawiacy są w tej potyczce potraktowani całkowicie instrumentalnie.

Czesław Bielecki