Bielecki głównym architektem stolicy? "Ja bym bardzo się cieszył"

Warszawa

TVN24Jaką rolę może odegrać Czesław Bielecki?

Jarosław Kaczyński przekonuje, że widzi miejsce dla Czesława Bieleckiego we władzach miasta. Znanego architekta i byłego kandydata na prezydenta stolicy, zrobiłby najchętniej głównym architektem miasta i wiceprezydentem.

- Ja bym bardzo się cieszył, gdyby Czesław Bielecki zgodził się być przy panu profesorze Glińskim kandydatem na głównego architekta miasta i wiceprezydenta. Wiem, że taka rozmowa między nimi się już odbyła - stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Niedoszły prezydent stolicy

Jeszcze w 2010 roku Czesław Bielecki był niezależnym kandydatem na prezydenta Warszawy. Cieszyć mógł się poparciem Prawa i Sprawiedliwości, ale ostatecznie przegrał w I turze z Hanną Gronkiewicz-Waltz (PO). Poparło go 23,16 proc. głosujących.

Teraz prawdopodobnym kandydatem PiS na to stanowisko jest prof. Piotr Gliński. Ale wraz ze zbliżającym się referendum, nie brakuje pytań o los Bieleckiego.

Bielecki jest znanym architektem. Zaprojektował między innymi budzącą wiele kontrowersji siedzibę Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza.

ran/b