Biegacze na ulice. W niedzielę 12. Półmaraton Warszawski

Warszawa

UM Warszawa/ tvnwarszawa.plW niedzielę 12 Półmaraton Warszawski

Biegacze po raz kolejny zajmą ulice Warszawy. W niedzielę 26 marca odbędzie się 12. PZU Półmaraton Warszawski. Kierowcy ze Śródmieścia, Mokotowa, Pragi-Północ i Pragi-Południe nie będą mieli łatwo.

Podczas imprezy na kilka godzin zamknięte zostaną ulice, którymi pobiegną uczestnicy wydarzenia. Pierwsze utrudnienia jednak już się zaczęły. Od piątku do niedzieli wyłączony z ruchu będzie plac Teatralny - to właśnie tam znajduje się meta i start biegu.

W sobotę od 12 kierowcy nie wjadą i nie zaparkują na ulicy Senatorskiej (na odcinku od Moliera do Wierzbowej), Wierzbowej i gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza. Zakaz wjazdu i parkowania będzie obowiązywał do niedzieli do godziny 18.

Przez dwa mosty

Największe utrudnienia czekają kierowców w niedzielę. Uczestnicy maratonu wystartują z placu Teatralnego o 10, skąd skierują się ku ulicy Senatorskiej. Potem pobiegną Krakowskim Przedmieściem i Nowym Świat do placu Trzech Krzyży.

Stamtąd Alejami Ujazdowskimi i Belwederską skierują się ku ulicy Gagarina. Z niej skręcą w Podchorążych i dobiegną do Łazienek Królewskich. Dalej trasa poprowadzi przez Agrykolę, Myśliwiecką, Rozbrat, Ludną i Solec do mostu Świętokrzyskiego.

Po praskiej stronie Wisły biegacze zajmą Wybrzeże Szczecińskie, Sokolą, Zamoyskiego, Jagiellońską, Okrzei i Ratuszową. Do Śródmieścia wrócą przez Most Gdański i ulicę Słomińskiego. Potem Międzyparkową, Konwiktorską i Bonifraterską pobiegną do placu Krasińskich. Ostatnie dwie ulice na trasie maratonu to Miodowa i Senatorska.

Jak zapowiada ratusz, ulice na trasie będą sukcesywnie zamykane i otwierane jak najszybciej będzie to możliwe. Na czas półmaratonu wprowadzone będą również zmiany w komunikacji miejskiej.

O utrudnieniach będzie informowała także policja, która w niedzielę uruchomi specjalną infolinię o utrudnieniach w ruchu drogowym. Informacje będzie można uzyskać pod numerem telefonu 22 603 80 38 od godziny 8.30.

Trasa półmaratonu
UM Warszawa

12. Półmaraton

Półmaraton Warszawski to impreza biegowa odbywająca się corocznie od 2006 roku na terenie Warszawy. Organizatorem jest Fundacja "Maraton Warszawski". W ubiegłym roku bieg zwyciężył Kenijczyk Daniel Muimbi Muteti. Dystans 21 km 97 m pokonał w 1 godz. 2 min. 14 sek.

Zobacz jak wyglądała poprzednia edycja:

Kenijczyk wygrał 11. Półmaraton Warszawski
TVN24

md/mś