Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Bieg Wolności o poranku. Wśród biegaczy Tusk

Warszawa

TVN24Premier pobiegł w Biegu Wolnej Polski

Punktualnie o godzinie 6 rano wystartował w Warszawie Bieg Wolnej Polski. Wśród zawodników jest między innymi premier Donald Tusk.

Czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie zaprasza wszystkich chętnych do przyłączenia się do Biegu. Jak podkreślił, do imprezy, która trwa do 8.30 można się dołączyć w dowolnym momencie i nie trzeba przebiegać całej trasy.- To spontaniczna inicjatywa obywatelska – powiedział Korzeniowski tuż przed biegiem.

W porannym słońcu

Bieg dla uczczenia 25. rocznicy wolnej Polski wystartował o godz. 6. Jego trasę stanowi 12,5 okrążeń po dwukilometrowej pętli na Polu Mokotowskim.- Potrzeba nam dużo dobrej energii na kolejne 25 lat – stwierdził mistrz olimpijski.4 czerwca przypada 25. rocznica wyborów parlamentarnych z 1989 roku – częściowo wolnych, ale zakończonych zwycięstwem Solidarności. Konsekwencją tych wyborów był upadek rządów komunistycznych w Polsce.

PAP/mz