Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Bieg Ursynowa, remonty, triathlon. Weekend z utrudnieniami

Warszawa

Urząd MiastaUtrudnienia w ruchu

Triathlon, Bieg Ursynowa, wymiana nawierzchni ulicy Szymanowskiego i prace przy Woronicza - to przyczyny weekendowych utrudnień w ruchu. Będą objazdy i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Utrudnień muszą się spodziewać mieszkańcy Ursynowa, Pragi Północ, Mokotowa i Śródmieścia. Kierowcy będą musieli skorzystać z objazdów.

Warsaw Triathlon

Warsaw Triathlon rozpocznie się w niedzielę nad Zalewem Zegrzyńskim. Uczestnicy do pokonania będą mieli 1,5 km płynąc, 40 km jadąc na rowerze i 10 km biegnąc.

Trasa Warsaw Triathlon
Urząd Miasta

"Historia triathlonu w Warszawie sięga połowy lat 80. Wtedy zorganizowano pierwsze zawody w stolicy. Od tamtej pory z przerwami wracał w różnych odmianach. Teraz wraca w wielkim wydaniu. Ponad 1000 zawodników, trasa na głównych arteriach miasta i meta na Placu Teatralnym. To po prostu trzeba zobaczyć" – informuje w komunikacie prasowym Michał Drelich, organizator zawodów.

Zmian w ruchu drogowym kierowcy mogą się spodziewać w godz. 9.00 – 16.00. Poszczególne odcinki ulic będą wyłączane z ruchu w miarę przemieszczania się zawodników. Ulica Senatorska, pomiędzy ul. Wierzbową a Moliera będzie zamknięta od godz. 6.00 rano w sobotę 11 czerwca do godz. 22.00 w niedzielę 12 czerwca.

Trasa rowerowa zaczyna się w Białobrzegach, zawodnicy: wjadą do Warszawy ul. Płochocińską i będą się przemieszczali Modlińską (jezdnia wschodnia), płk. Kuklińskiego (jezdnia północna), mostem Skłodowskiej-Curie (jezdnia północna) Wybrzeżem Gdyńskim (jezdnia zachodnia), Wybrzeżem Gdańskim (jezdnia zachodnia), Wenedów, Zakroczymską, Konwiktorską, Bonifraterską, pl. Krasińskich, Miodową, Senatorską. Na ul. Senatorskiej odstawią rowery i rozpoczną bieg na trasie: pl. Teatralny, Wierzbowa, pl. marsz, Piłsudskiego, gen. Tokarzewskiego-Karaszewicza, Krakowskie Przedmieście, Karowa, Browarna, Ossolińskich, marsz. Focha, Moliera.

Swoje trasy zmienią autobusy linii: 101, 111, 114, 116, 118, 126, 128, 178, 185, 186, 222, 227, 426, 503, 509, 511, 518, 705, 723, 731, 734, 735, 736.

Bieg Ursynowa

Bieg Ursynowa
Urząd Miasta

W sobotę o godz. 10.00 rozpocznie się X Bieg Ursynowa, wtedy wyruszą uczestnicy biegu na 5 km. Pół godziny później (o godz. 10:30) pobiegną dzieci. Uczestnicy wyścigu głównego wystartują ze skrzyżowania al. Komisji Edukacji Narodowej i ul. Gandhi o godz. 11.30.

Trasa prowadzi ulicami: al. Komisji Edukacji Narodowej (jezdnia zachodnia, czyli w kierunku Lasu Kabackiego) – zawrotka na rondzie na skrzyżowaniu z ul. Płaskowickiej – al. Komisji Edukacji Narodowej (jezdnia wschodnia, czyli w kierunku Mokotowa) – zawrotka na skrzyżowaniu z ulicami Bartoka i Surowieckiego – al. Komisji Edukacji Narodowej (jezdnia zachodnia, czyli w kierunku Lasu Kabackiego) – meta pod Urzędem dzielnicy Ursynów.

Objazdami pojadą autobusy linii: 136, 148, 179, 185, 192, 193, 195, 209, 503.

Utrudnienia potrwają do godz. 14.00. W dniu biegu zamknięty też będzie parking przy urzędzie dzielnicy – w tym miejscu zorganizowane będzie miasteczko biegowe.

Utrudnienia na Szymanowskiej

W piątek o godz. 22.00 Zarząd Dróg Miejskich rozpocznie wymianę nawierzchni na ul. Szymanowskiej - na odcinku od ul. Słomińskiego do ul. Zakroczymskiej.

"Tam, gdzie jest to potrzebne wymienimy krawężniki oraz naprawimy ścieki. W ramach prac wymienimy też jedną z wysepek i zamontujemy specjalne płyty ostrzegawcze przy przejściach. Pomogą one osobom niedowidzącym i niewidomym pokonać jezdnię" - poinformowali urzędnicy.

Ulica będzie nieprzejezdna do poniedziałku 13 czerwca do godz. 4.00. Proponowane objazdy poprowadzono ulicami: Dawidowskiego – gen. Andersa (do centrum) lub Międzyparkowa – Bonifraterska – Konwiktorska – Zakroczymska.

Naprawa torowiska

W weekend 11-12 czerwca na ulicy Woronicza, w okolicy przystanku Królikarnia, będą prowadzone prace przy torowisku, które zapadło się na początku czerwca.

W związku z tym tramwaje linii 18 pojadą trasą: ŻERAŃ FSO – … – Marszałkowska – Nowowiejska – al. Niepodległości – Rakowiecka – św. A. Boboli – Wołoska – … - SŁUŻEWIEC .Zawieszone zostanie kursowanie linii 31. Pasażerowie mogą skorzystać z autobusów linii 218, które kursują ulicą Woronicza, pomiędzy ulicami Puławską a Wołoską.

Z kolei w piątek o godz. 23.00 rozpocznie się naprawa zwrotnicy na ul. Młynarskiej przy Wolskiej. Do 13 czerwca (godz. 4.00) zamknięta dla ruchu będzie ul. Młynarska pomiędzy ul. Wolską a ul. Leszno.Tramwaje linii 20, 23 i 75 oraz autobusy linii N42, N45 i N95 będą kierowane na trasy objazdowe.Linie 13 i 24 zostaną zawieszone. Na trasę wyjedzie tramwajowa linia uzupełniająca 74.

Triathlon na ulicach Warszawy
TVN24

kz/ran