Bieg Powstania: Guział o życiówkę, Gronkiewicz-Waltz honorowo

Warszawa

TVN 24 / Urząd MiastaPolitycy zmierzą się w Biegu Powstania

W sobotni wieczór 7 tysięcy osób uczci pamięć uczestników Powstania Warszawskiego w symbolicznym biegu na 5 i 10 km. Będzie wśród nich lider akcji referendalnej Piotr Guział. Na liście startowej jest też Hanna Gronkiewicz-Waltz, ale tylko honorowo.

Nie dojdzie więc do zapowiadanej przez tvnwarszawa.pl konfrontacji. - Pani prezydent być może pojawi się na starcie, ale raczej nie weźmie udziału w biegu - poinformował nas Marcin Kuriata z Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który organizuje wydarzenie. Skąd w takim razie wzięła się na liście startowej? - To numer przyznany honorowo - wyjaśnił.

Nie będzie pojedynku na szczycie

Tym samym nie dojdzie do zapowiadającego się ciekawie pojedynku urzędującej prezydent miasta z liderem akcji referendalnej Piotrem Guziałem. Burmistrz Ursynowa byłby groźnym przeciwnikiem, bo, jak sam podkreśla, będzie to jego siódmy bieg uliczny w tym roku. - Zamierzam pobić życiowy rekord na 5 kilometrów - dodał.

Bieg odbędzie się w sobotę wieczorem. Zawodnicy, którzy planują pokonać trasę 5 km startują z Konwiktorskiej o 20:40, a 20 minut później z Bonifraterskiej startują ci biegnący 10 km.

WIĘCEJ O BIEGU

Dogrywka w referendum

Na starcie Guziała z Gronkiewicz-Waltz trzeba więc będzie poczekać do października - wtedy prawdopodobnie odbędzie się referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Na razie w biurze komisarza wyborczego trwa sprawdzanie podpisów pod wnioskiem. Potrzeba 133,5 tysiąca ważnych - organizatorzy akcji dostarczyli ich ponad 232 tysiące.

WIĘCEJ O REFERENDUM

roody