Biedronka bierze Marszałkowską. Za milion rocznie

TVN Warszawa

TVN24Sklep Biedronki przy Marszałkowskiej

W samym centrum stolicy, przy pl. Konstytucji powstanie sklep Biedronka. Firma Jeronimo Martins - właściciel sieci - wygrał przetarg ten na atrakcyjnie położony lokal przy ulicy Marszałkowskiej.

Za lokal przy Marszałkowskiej 55/73 nowy właściciel zapłaci rocznie niewiele ponad milion złotych czynszu. Powstać ma tam sklep z artykułami spożywczymi, przemysłowymi, alkoholami i chemią gospodarczą, a także biuro. Wszystko na ponad 570 mkw, w atrakcyjnej lokalizacji, nieopodal placu Konstytucji.

Za drugim razem

- To był drugi przetarg na ten lokal. W pierwszym, ogłoszonym w grudniu ubiegłego roku, stawka bazowa wynosiła prawie 50 tys zł miesięcznie, ale chętnych nie było - mówi Mateusz Dallali, rzecznik śródmiejskiego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami.

W styczniu urzędnicy ogłosili kolejny przetarg, cena wywoławcza - ok. 25 tys. zł miesięcznie - przyciągnęła pięciu chętnych. Wygrała firma Jeronimo Martins, która zaproponowała najwięcej: blisko 85 tys. zł. Lokal wynajęli na 10 lat.

Urzędnicy nie ustalali stawki za mkw. m.in. dlatego, że część lokalu to piwnice, które są mniej atrakcyjne. Jednak gdyby posłuzyć się protą arytmetyką, Jeronimo Martins będzie płaciła za metr kwadratowy ok. 150 zł miesięcznie.

Kiedy otwarcie?

Przedstawiciele Jeronimo Martins nie chcieli powiedzieć, kiedy sklep zostanie otwarty. - Zgodnie z polityką firmy, informacje o nowych sklepach sieci Biedronka udostępniamy dopiero po ich otwarciu - pisze w oświadczeniu przesłanym do tvnwarszawa.pl Anetta Jaworska-Rutkowska, rzeczniczka prasowa Jeronimo Martins Dystrybucja SA.

Jak dodaje obecnie, w samej Warszawie, funkcjonuje już ponad 50 sklepów sieci Biedronka. – W naszej opinii ta liczba nie jest wystarczająca do nasycenia tego rynku. Świadczy o tych chociażby fakt, że w aglomeracji warszawskiej funkcjonuje około 3 milionów mieszkańców – podkreśla Jaworska-Rutkowska.

Biedronka po Szanghaju

Biedronka zajmie lokal po restauracji Szanghaj, którą prowadziła Specjalistyczna Spółdzielnia Gastronomiczna. - Miała kilka lokali w Śródmieściu, ale w grudniu 2010 roku ogłosiła upadłość. Teraz jej dług wobec miasta sięga ponad 1,3 mln zł. Powoli spłaca go syndyk - wyjaśnia Mateusz Dallali.

Specjalistyczna Spółdzielnia Gastronomincza prowadziła również restaurację Menora przy placu Grzybowskim 2. Teraz władze dzielnicy wystawiły go w konkursie "Lokal na Kulturę".

bf/ran//mz