Najnowsze

Biedroń inspiruje Warszawę: konstytucja w każdej szkole

Najnowsze

UM Warszawa / TVN24Przedruk preambuły trafi do szkół

Już niebawem w każdej warszawskiej szkole ma zawisnąć preambuła (czyli wstęp) do Konstytucji RP. Ratusz przygotował projekt i przekazał go do druku. Podobny pomysł wprowadził przed tygodniem w Słupsku prezydent Robert Biedroń.

- Inspiracja przyszła od prezydenta Słupska i wcale tego nie ukrywamy - mówi nam Agnieszka Kłąb z biura prasowego stołecznego ratusza. - Jednak dla nas też konstytucja jest wartością bardzo ważną, o której należy mówić, przypominać i ją stosować. Zwłaszcza w miejscach, w których uczą się dzieci i młodzież - dodaje.

"Powinna wisieć widocznym miejscu"

Preambuła ma trafić do szkół podstawowych i średnich.

Graficy ratusza przygotowali projekt, na którym widzimy charakterystyczne dla Warszawy budynki - Pałac Kultury i Nauki oraz Zamek Królewski. - Przekazaliśmy go już do druku i w ciągu najbliższych kilku tygodni powinien już trafić do placówek. Władze Warszawy chciałyby, aby preambuły znalazły się w odpowiednio widocznych miejscach. Najlepiej przy wejściu, w obrębie którego poruszają się nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale też rodzice i inni goście odwiedzające dane placówki. O rozdanie preambuły do warszawskich szkół apelowała w ostatnim tygodniu również Paulina Piechna-Więckiewicz, radna Warszawy ze stowarzyszenia Inicjatywa Polska.

CZYTAJ TAKŻE O PROBLEMACH W SZKOŁACH PO REFORMIE EDUKACJI:

[object Object]
Początek roku szkolnego TVN24
wideo 2/2

kw/r

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa / TVN24

Pozostałe wiadomości