Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Biały proszek i groźby wobec sędziów. Ewakuacja w budynku sądu

Warszawa

Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plAkcja straży w sądzie

Tajemnicza przesyłka była powodem ewakuacji z budynku Sądu Okręgowego przy al. Solidarności. Jak poinformowała rzeczniczka instytucji, w przesyłce był biały proszek i groźby skierowane do sędziów. Policja nie znalazła niczego niebezpiecznego.

Pierwsze zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24. Widać na nich gmach największego warszawskiego sądu od strony ul. Ogrodowej, a przed nim pięć zastępów straży pożarnej, policja i karetka pogotowia. – Mamy podejrzaną przesyłkę w budynku sądu. Prowadzimy czynności sprawdzające – poinformował nas około godziny 11 Robert Dziubak z warszawskiej straży pożarnej.

– Ewakuowano osiem osób – dodał zapewniając, że sytuacja na razie nie jest poważna.

Biały proszek i groźby

Informację potwierdziła rzeczniczka sądu Ewa Leszczyńska-Furtak. – W biurze podawczym, w jednej z przesyłek znaleziono biały proszek. Służby muszą sprawdzić co to jest, czy jest zagrożenie. Prowadzimy standardową procedurę – mówiła i dodała, że takie rzeczy często się zdarzają. Nie potwierdziła informacji o ewakuacji.

Kilkanaście minut po pierwszej rozmowie rzeczniczka poinformowała o nowym przebiegu wydarzeń.

- Jednak zarządzono ewakuację budynku, ze względu na tą właśnie niebezpieczną przesyłkę. Już dziś sąd nie będzie funkcjonował. Czynności sprawdzające zajmą co najmniej kilka godzin – zapowiedziała.

Jak dodała, oprócz białego proszku w paczce był również list, który zawierał informacje "o różnych zagrożeniach i groźby w stosunku do określonych sędziów".

Na miejsce udał się reporter tvnwarszawa.pl. - Ewakuowano blisko 2 tys. osób. To pracownicy sądu i interesanci. Przesyłka została już odwieziona do sanepidu, ale cały czas trwają czynności, np. dezynfekcja pokoju, w którym go znaleziono - relacjonował Lech Marcinczak.

Działania policji i straży pożarnej trwały prawie do godziny 17. Nie znaleziono nic stanowiącego zagrożenie.

- Zakończyliśmy rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Wynik był negatywny - poinformowała Ewa Szymańska-Sitkiewicz z sekcji prasowej stołecznej komendy.

Akcja straży w sądzie | Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
Akcja straży w sądzie | Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
Akcja straży w sądzie | Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
Akcja straży w sądzie | Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
Akcja straży w sądzie | Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
Akcja straży w sądzie
Miron/Kontakt 24

kw/pm