Biały koniec ferii. Ślisko na ulicach

Warszawa

Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plSobota ze śniegiem

Sobotni poranek w stolicy zaczął się o obfitych opadów śniegu. To efekt przechodzącego chłodnego frontu atmosferycznego. Kierowcy, bardziej niż zwykle, powinni uważać na zmieniające się warunki jazdy na drogach.

- Nad stolicą przechodzi chłodny front atmosferyczny, za którym będzie płynąć zimniejsze powietrze, więc odczujemy w sobotę wyraźny spadek temperatury, ale jednocześnie nastąpi poprawa pogody - powiedział Tomasz Wasilewski, prezenter TVN Meteo. - W Warszawie pojawi się słońce i uspokoi się wiatr. Jego prędkość spadnie z blisko 80 km/h do 40-50 km/h. Ciśnienie wzrośnie - dodał.

Temperatura jest dodatnia, ale ta odczuwalna to poniżej zera, dlatego kierowcy powinny zdjąć nogę z gazu i zachować większą ostrożność, bo sytuacja na drogach będzie się zmieniać z minuty na minutę.

Zanim przez stołeczne mosty, wiadukty i ulice ze spadkiem przejadą posypywarki jezdnie mogą być naprawdę śliskie.

W piątek informowaliśmy o trudnej sytuacji na stołecznych ulicach spowodowanych zmianą pogody. Kierowcy utknęli w korkach. Trudno się jeździło w centrum. Tłoczno było na wylotówkach. Kolizji nie uniknął nawet kierowca jednej z pługopiaskarek. Auto przewróciło się na skrzyżowaniu ulic Wolskiej i Sowińskiego. Niezbędna była pomoc strażackiego dźwigu. Samo zdarzenie spowodowało duże utrudnienia w ruchu.

W piątek na ulicy Wolskiej przewróciła się pługopiaskarka:

Przewrócony daf na Wolskiej
Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

skw