Białołęka z klocków Lego

Warszawa

| NSPORTBiałołęka z Lego - film Itol55/Platforma Obywatelska

Nowe autobusy, linia tramwajowa, budowa szkoły - a wszystko miniaturowe. Białołęcka Platforma Obywatelska obiecuje inwestycje w dzielnicy przy pomocy klocków Lego.

Sceneria jak z pokoju dziecięcego, ale obietnice już całkiem serio. O głosy mieszkańców Białołęki lokalna PO chce walczyć spotem, w którym zamiast aktorów wystąpiły ludziki Lego.

Sukcesy i plany w miniaturze

Jeżdżą po nowym skateparku, wypoczywają wśród zieleni i chętnie korzystają z komunikacji miejskiej. Myślą też o przyszłości - budują szkołę i linię tramwajową na Tarchomin.

- Ten filmik pokazuje, co się robi by mieszkańcom Białołęki żyło się lepiej - anonsuje na stronie internetowej Platforma.

Spot ma połechtać jednak głównie mieszkańców Zielonej Białołęki. To właśnie tam ma poprawić się komunikacja autobusowa, a nawet powstać linia tramwajowa - od ul. św. Wincentego do osiedli.

Bezkosztowy spot

Dariusz Dolczewski, który użyczył głosu do filmiku, planuje kontynuację. - Do zrobienia są jeszcze dwia sceny: most i boiska. Mam nadzieję, że zdążymy przed wyborami - mówi.

Twierdzi, że spot powstaje bezkosztowo. Scenki nakręcił 16-letni amator filmowania i członek Koła Młodych PO, Paweł Łabuz.

mz/roody