Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Białołęka szuka Mikołajów

Warszawa

fot. materiały organizatorów

Chociaż do Bożego Narodzenia został jeszcze miesiąc, białołęccy radni już teraz zatroszczyli się o to, by był to wyjątkowy czas także dla osób w trudnej sytuacji materialnej. Zachęcają mieszkańców dzielnicy do udziału w zbiórce produktów codziennego użytku, które na świeta trafią do potrzebujących. - Zaradnym Mikołajem może stać się każdy z nas - podkreślają organizatorzy.

Na Białołęce właśnie ruszyła akcja "Zaradny Mikołaj". Koordynujący ja radni chcą propagować w dzielnicy ideę sąsiedzkiej pomocy. A żeby wesprzeć tych najbardziej potrzebujących, nie trzeba wiele. Wystarczy kupić produkty z listy przygotowanej przez organizatorów:

1. Artykuły spożywcze o przedłużonej dacie ważności: konserwy, kakao, herbata, itp. 2. Słodycze 3. Artykuły higieniczno-czystościowe dla dzieci: mydło, oliwka, pasta, szczoteczka do zębów, pampersy, itp. 4. Artykuły papiernicze: zeszyty, długopisy, flamastry, ołówki, piórniki, gumki, itp. 5. Maskotki, zabawki

Potem można samemu przynieść zakupy do jednego z miejsc zbiórki (w zależności od części dzielnicy takimi punktami są sklepy, szkoły i przedszkola) lub skontaktować się z lokalnym koordynatorem, który odbierze produkty i dostarczy je do dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tam ze zgromadzonych darów wolontariusze stworzą paczki, które trafią do najbardziej potrzebujących rodzin wytypowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zbierają do 11 grudnia

- Im więcej będzie produktów, tym lepiej - zachęca Anna Majchrzak, jedna z zaangażowanych w projekt radnych. - Chcielibyśmy, żeby paczki dostały wszystkie wytypowane rodziny. Często jest w nich po 5-6 dzieci. W tej sytuacji takie podstawowe produkty są dla nich dużą pomocą - dodaje.

Zbiórka potrwa do 11 grudnia. Potem wolontariusze bedą robić paczki. - Nie wiemy jeszce dokładnie, ile czasu zajmie ich pakowanie i dostarczanie. To będzie zależało od ilości produktów - mówi Anna Majchrzak. - Dlatego kończymy zbiórkę w takim terminie, zeby nie trafić na ten najbardziej goracy przedświąteczny okres - wyjaśnia.

Pomagają nie pierwszy raz

To nie pierwszy tego rodzaju projekt charytatywny w dzielnicy. - W porzednich latach radni też uczestniczyli w akcjach organizowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej albo inne organizacje. I one się udawały. W tym roku może jest ona bardziej nagłośniona i wyróżnia się większym zaangażowaniem radnych - zauważa Majchrzak.

Akcję organizuje Społeczność Chrześcijańska Północ w Warszawie we współpracy z urzędem dzielnicy, białołęckim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Klubem Studenckim. Patronat nad nią objęli burmistrz Białołęki Jacek Kaznowski i poseł Marcin Kierwiński.

CHCESZ SIĘ WŁĄCZYĆ DO AKCJI? Listę lokalnych koordynatorówz kontaktami i podziałem na rejony znajadziesz na tej stronie. Więcej dowiesz się także z aktualności na profilu akcji Zaradny Mikołaj na Facebooku.

js/par